2009. szeptember. 15. 17:20
MTI
Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 15. 17:03
Gazdaság
A GEF néhány gazdaságélénkítő programot előrébb hozna
A Gazdasági Egyeztető Fórum (GEF) támogatja a kormány költségvetési politikáját, mivel ez az egyetlen járható út, de azért néhány gazdaságélénkítő programot előbbre hoznának - mondta a GEF keddi ülése utáni sajtótájékoztatón Takács János, a testület elnöke.
A gazdaságélénkítésről annyi konkrétumot említett Takács János, hogy a bérterheket lehetne gyorsabban csökkenteni, illetve a lehetőségekhez képest több támogatást kaphatnának a kis- és középvállalkozások. Beszélt arról is, hogy a GEF még az idén megtárgyalja a feketegazdaság és a korrupció elleni küzdelmet, és az oktatás problémáit is. A legfontosabb azonban a költségvetési egyensúly megteremtése - tette hozzá.
Az MTI felvetette Mester Zoltán nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztériumi szakállamtitkárnak, hogy a Népszabadság értesülése szerint - minden nyilvánosságot kerülve - Brüsszelben járt Opel ügyben. A szakállamtitkár elmondta: a WTO soros miniszteri tanácsülésen teljesen nyilvánosan járt Brüsszelben, ahol az ülés végén a belga miniszter vetette fel, hogy ha már együtt vannak, beszéljenek az autógyár sorsáról is. Jelenleg azonban hiányosak még a megkötött szerződéssel kapcsolatos információk, várhatóan Magyarország hamarosan tanulmányozhatja azt.
A szakállamtitkár az MTI-nek elmondta: a magyar fél rendszeres kapcsolatban van a német kereskedelmi minisztériummal. Ami a legfontosabb, hogy ne politikai, hanem szakmai alapon dőljenek el a gyárbezárások, és ha így történik, akkor a szentgotthárdi gyár előnyt élvez, miután az Opel egyik leghatékonyabb üzeme - tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
