Volt, aki még a mentés után is sokáig remegett. A szerencsétlenség ugyanakkor gyorsan összekovácsolta az utasokat, akik egymásnak segítettek a nehéz helyzetben.
A leszállás előtt semmi jel nem utalt arra, hogy bármi szokatlan történt volna, így aztán nehéz elképzelni a sokkot, amelyet a Delta Airlines utasai éreztek, miután landolásnál felborult és feje tetejére állt a gépük a torontói Pearson nemzetközi repülőtéren. A Minneapolisból induló járat fedélzetén tartózkodó mind a 80 ember – 76 utas és a személyzet négy tagja – túlélte a balesetet, többen pedig megosztották, hogyan élték meg a rázós pillanatokat.
Köztük volt John Nelson, aki a CNN-nek arról beszélt, hogy a torontói repülőtér kifutópályái „furcsa állapotban” voltak, és érkezéskor azt vette észre, hogy a szél nagyon viharos volt, és a havat átfújta a kifutópályákra. „Iszonyatosan kemény volt, amikor becsapódtunk. A gép a földhöz vágódott, és az oldalára fordult, csúsztunk egy ideig, majd a repülő a hátára fordult.”
Nelson hozzátette, hogy abban a pillanatban, amikor a gép megállt, „egy nagy tűzgolyót” vett észre a gép bal oldalán, mielőtt az megfordult volna. Szerencsére mindenki jól volt, mondta, de tömeges káosz volt a fedélzeten, ő maga pedig érzelmi hullámvasúton ment át.
„Úristen, épp most éltem egy repülőgép-szerencsétlenséget” – ezt már egy másik utas, Ashley Zook tette ki a közösségi médiába egy felvételen.
Bár mindenki túlélte a balesetet, és csak hárman sérültek meg súlyosan, de egyikük állapota sem kritikus, a becsapódás, majd átfordulás pillanata mindenki számára ijesztő volt. „Fejjel lefelé lógtunk, mint a denevérek” – mondta a CNN-nek Peter Koukov, aki szerint nehéz volt feldolgozni, hogy az egyik percben azt várod, hogy végre láthasd a barátaidat és a rokonaidat, a másik percben meg menekülni próbálsz.
Több utas ki tudta csatolni magát, és le tudott mászni a székekből, de sokan voltak, akiknek segítségre volt szükségük. Beszámolók szerint az utasok nagyon gyorsan egy csapatként kezdtek el viselkedni, és hirtelen mindenki nagyon közel került a másikhoz a segíteni akarásnak és a vigasztalásnak köszönhetően.
A közösségi médiában megosztott videófelvételeken látható, amint az emberek kimásznak a felborult repülőgépből, miközben a tűzoltók dolgoznak körülötte.
A baleset oka egyelőre nem tisztázott. A torontói repülőtéren két kifutópálya több napig zárva marad a vizsgálat idejére, és az utasoknak azt mondták, hogy késésekre kell számítaniuk.
John Nelson azt mondta, még mindig nem sikerült feldolgoznia a történteket, és bár elképesztőnek tartja, hogy túlélték, még mindig ideges és remeg.