7000+ új fajt találtak a tudósok a világ legmélyebb pontján, a Mariana-árokban
Újabb bizonyítékot találtak a kutatók arra, hogy az élet még extrém körülmények között, például óriási nyomás alatt is képes virágozni.
Újabb bizonyítékot találtak a kutatók arra, hogy az élet még extrém körülmények között, például óriási nyomás alatt is képes virágozni.
Rendkívül jól sikerült amerikai tengerbiológusok legutóbbi expedíciója. Rengeteg új faj mellett négy új mélytengeri hegyet is felfedeztek Chile-közeli vizekben.
A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont (ATK) Növényvédelmi Intézete és a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) kutatói először azonosítottak két szárazföldi laposféreg- (planária-) fajt Magyarországon.
Azt hitte, már mindent ismerünk? Nagyot téved: egy friss jelentés szerint még körülbelül 2,5 millió gombafaj várhat azonosításra, szerte a világban. Az új fajok zöme azonban veszélyeztetett, így már a felfedezés pillanatában a kihalástól fenyegetett kategóriákba kell sorolni őket.
Nem hétköznapi módszerrel védi magát egy békafaj, amit most fedeztek fel Pápua Új-Guineán négy másik fajjal egyetemben.
Egy átfogó kutatás részeként új orchideafajra bukkantak Japánban. Csak ezután jöttek rá, hogy a most azonosított faj példányai szinte mindenhol megtalálhatók, parkokban, sőt még erkélyeken is.
Egy pókfajra „vadászik” a tudományosan egyelőre még nem leírt, újonnan felfedezett gombafaj, melyre a brazíliai Atlanti-parti Esőerdő Rezervátumban bukkantak.
A tudósok csak most fedezték fel a Proctoporus titans névre keresztelt gyíkot, aminek a farka hosszabb a testénél, áttetsző a szemhéja és az Andokban él.
Az Atlas néven futó felfedező projekt célja, hogy feltérképezze a vízi élővilág eddig ismeretlen részét. Az elmúlt években ez különösen jól sikerült.