Tovább árulják az ellopott magyar katonai adatokat
Más hasonló zsarolások esetén általában egy évig árulják az adattolvajok az információkat.
Más hasonló zsarolások esetén általában egy évig árulják az adattolvajok az információkat.
Sokat fejlődött, de még mindig nem tökéletes a Microsoft Recall, ami a felhasználó szinte minden mozzanatáról fotót készít.
Egy amerikai közadatbázisból szereztek meg rengeteg adatot a hackerek. Először elképesztő áron próbálták értékesíteni, most azonban ingyenesen és nyilvánosan hozzáférhető.
Négy biztonsági kutató edukációs célból fejlesztett egy vírust. A Morris II-vel arra hívják fel a mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek figyelmét, hogy milyen veszélyeket kell kivédeniük platformjaik fejlesztés során.
A Google anonimizált formában ugyan, de eltárol minden olyan beszélgetést, amit felhasználói a Gemini chatbottal folytatnak. Még a törlés gomb megnyomása után is. A cég ezért azt kéri, érzékeny adatokat még véletlenül se osszon meg senki a mesterséges intelligenciával.
Tíz magyar közösségimédia-felhasználóból nyolcan bizalmas információnak tartják a jelszavukat, ám az e-mail-címét már csak minden negyedik válaszadó tartotta annak a Sophos kiberbiztonsági cég megbízásából készített felmérésen. Kiderült, hogy a közösségi oldalakat használók közül az 55 év feletti felhasználók és a felsőfokú végzettségűek aggódnak leginkább adatvédelmük miatt. Ugyanakkor a válaszadók közel fele elismeri, hogy megosztotta személyes adatait, amikor fiókot hozott létre egy üzletben, vagy feliratkozott egy hírlevélre, hogy kedvezményt kapjon a vásárláskor.
Egy ideig nem használhatták a ChatGPT-t a Microsoft dolgozói a céges eszközökön, miután a vállalat betiltotta annak használatát. Végül érkezett magyarázat a szokatlan lépésre.
Érzékeny vállalati adatok kiszivárgásától tart az Apple, így letiltották a ChatGPT és a Microsoft-féle GitHubhoz tartozó Copilot használatát a munkában a cégnél. Állítólag már saját nyelvi modellen (LLM) dolgoznak.
Létezett egy lista a TikToknál azokról a felhasználókról, akik meleg tartalmakat néztek. De más alapon is beskatulyázták a klienseket.
Több esetben is érzékeny adatokat adtak ki a népszerű chatbotoknak – ChatGPT, Google Bard, Microsoft Bing – a Samsung dolgozói, amelyek végül jó eséllyel más felhasználókhoz is eljuthatnak. A cég most lépett, ám a döntést átmenetinek szánják.
A legtöbb esetben mit sem törődnek a cégek a használtan értékesített routerek törlésével: sokszor úgy adják tovább azokat, ahogyan áramtalanították őket – derül ki az ESET kutatásából. Pedig ezzel komoly veszélynek teszik ki magukat és partnereiket is.
Kártevő kódokkal módosított programokkal terjedhetett a CryptBot, ami a felhasználók számítógépeiről különféle érzékeny adatokat szerezhetett meg. Úgy tűnik azonban, hogy a Google sikerrel lépett fel ellene.