Lázár megígérte: folyamatosan közzéteszik, mi mennyiért épül közpénzből
Jobb lesz a tájékoztatás az állami beruházások költségeiről.
Jobb lesz a tájékoztatás az állami beruházások költségeiről.
Még a fideszesek sem kérnek a kínai vegyianyag-feldolgozóból, pedig másfél órán keresztül parázs vita volt róla. Karácsony az előterjesztéssel konkrétan kicsavarta annak a területnek a fejlesztését Soroksár kezéből, ahová egy sajtóhír szerint évek múlva egy kínai vegyianyag-feldolgozó kerülhet. A kerület független, de fideszes támogatású vezetője viszont – Fidesz-közeli politikustól szokatlanul – határozottan kiállt az üzem létesítése ellen.
Június 6-ig 270 beruházást függesztett fel Lázár János építési és közlekedési miniszter tárcája – derül ki egy friss listából. Ez kevesebb, mint a tavaly ősszel közzétett 284 tétel, de így is szép számmal vannak a listán elmaradó híd- és útépítések, lefújt oktatási-, sport-, és egészségügyi beruházások.
Visszaesett a beruházások száma az első negyedévben, leginkább a cégek fogták vissza magukat.
A kormány most rendelettel törli el az összes szerződést, amelyek még reményt adhattak az érintetteknek, hogy a beruházás nem végleg veszett el. Egyedül Lázár János építési és közlekedési miniszter tehet kivételt.
3,2 milliárdból épül szálloda a ménesbirtokon, amit az állami beruházásokat sorra lefújó, a ménesbirtokot egyébként irányító Lázár János építésügyi és közlekedési miniszter nem bolygatott. Szerinte ez nem jelent újabb költségvetési támogatást.
Lázár János szerint a következő évtizedben mi leszünk a térség vezető hatalma Lengyelország mellett.
A problémát a szolgáltató szerint egy egyelőre kipusztíthatatlan vasbaktérium okozza.
A fényeslitkei üzem havonta 15-20 ezer tonna gabonát képes feldolgozni.
Árstopok után beruházásstopot is hirdetett a kormányzat: csaknem 300 tervezett projektet állítottak le, hogy 2100 milliárd forintot spóroljanak. Az állami takarékoskodásnak azonban nemcsak az ígért fejlesztésekre várók lesznek a kárvallottjai, hanem az építőiparban aktív Fidesz-közeli vállalkozói kör is. Az építőipart nagyon megüti majd az állami megrendeléskivonás, és Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége elnöke szerint ez felerősítheti a szektor feszültségeit.
A Népszava információi szerint a főváros lehet a legnagyobb vesztese a beruházásokon való spórolásnak.
Azt is ígérte az építési és beruházási miniszter, hogy átláthatóbb és egyszerűbb lesz az új rendszer.