Az amerikaiak már pánikolnak a tojásár miatt, a magyarok még nem tartanak ott, mint az árstop idején
Csúnyán drágul a tojás, de a magyarok még nem ijedtek meg ettől annyira, mint az óceán túloldalán élők.
Csúnyán drágul a tojás, de a magyarok még nem ijedtek meg ettől annyira, mint az óceán túloldalán élők.
Az elmúlt héten kész pánik tört ki a tojáshiány miatt az Egyesült Államokban, sok helyen üresek a polcok, de az éttermek, pékségek és reggelizők is bajban vannak. Eközben az árak hétről hétre történelmi csúcsot döntenek.
Az Egyesült Államokban a madárinfluenza miatt tojáshiány alakult ki, a termék ára kétharmadával nőtt tavaly.
Az MCC műhelyvezetője, Sebestyén Géza bármilyen számsorból képes ugyanazt a következtetést levonni.
A világ legnagyobb kereskedelmi bankja, a svájci UBS vezető közgazdásza szerint az Egyesült Államok rosszabbul járna egy kereskedelmi háborúval, mint Európa, Budapestnek pedig kockázatos vállalás lenne olimpiát rendeznie. Miért drágább ma már a tojás, mint a kokain? És mit éreznek majd az európai polgárok Donald Trump vámháborújából? Paul Donovannel az angliai Coventryben, a World Economics Summit (WES) közgazdasági konferencián beszélgettünk.
Két hónap alatt negyedével nőtt a tojás fogyasztói ára, sok helyen nem is lehet kapni.
Legutóbb 2021-ben költött Wisdom, az albatrosz.
Amerikai kutatók egy korábbi vizsgálat eredményeit újraelemezve arra jutottak, hogy a tojásfogyasztás nincs rossz hatással a koleszterinszintre, sőt, még javíthat is a helyzeten.
Egy zuglói kis céghez vezettek el a szálak a Hezbollah felrobbanó csipogói kapcsán; rég nem látott nagy áradást élünk át a Duna mentén; Nagy Márton gyors egymásutánban ment neki a SPAR-nak, az Airbnb-nek, a külföldi webshopoknak, a bankoknak és a vendégmunkásokat alkalmazóknak. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Mindössze néhány forint a termelők haszna egy-egy darabon, a kereskedők mégis árharcba hajtják a piac szereplőit – véli Sütő Zoltán, a Tojásszövetség elnöke. Kevés az esély az összefogásra, az ukrán tojás pedig tovább nehezíti a szektor helyzetét.
Feljajdult a Tojásszövetség, összevonta a szemöldökét a Nemzetgazdasági Minisztérium, a jegybank közben segítőkészen rejtvényt fejtett Nagy Mártonnak, ha már az alapkamathoz nem nyúlt. Közben határainkon túl nagy horderejű döntések születtek: Spanyolország a moszkvai összefonódástól tartva kipenderítette a magyar államot a Talgo-bizniszből, Ukrajna pedig előbb bejelentette, hogy 2025. január elsejétől leállítja a Barátság olajvezetéket, melyen a Mol orosz olajat vásárol, majd visszatáncolt. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége szerint ősszel jelentős áremelésre lesz szükség.