Magyar Péter miatt Orbán közelebb került a leplezetlen tekintélyelvűséghez – egy konzervatív amerikai híroldal szerint
Most először akadt komoly ellenfele a Fidesznek, akiről bumerángként pattan vissza a rezsim – erről ír David Bear.
Most először akadt komoly ellenfele a Fidesznek, akiről bumerángként pattan vissza a rezsim – erről ír David Bear.
Egyáltalán nem a jobb és a baloldal harca ez, hanem a nyílt és zárt társadalmak, így a szabadság és szolgaság összecsapása. Az autokraták torzítják a valóságot, ellenségképet gyártanak, az ellenzékieket hazaárulónak kiáltják ki, a tabuk fokozatos ledöntésével érzéketlenné teszik a társadalmat, és legfőképpen áthangolják a hűséget, hogy az ne a nemzetnek, hanem csakis a vezérnek szóljon.
Reformokat ígér az elnök, amelyekről állítása szerint szavazni is lehet majd.
A biológia összeköti az undort és a társadalmi diszkriminációt.
A magyar demokrácia halálos veszélyben van, s Magyarország dermesztő állapota Európa jövőjét vetítheti előre a The Guardian véleményszerzője szerint.
A magyarországi politikai helyzetről közöl cikket a New York Times online kiadása, amely ellenzéki véleményeket megszólaltatva a demokrácia lerombolásáról ír.
Kim Lane Scheppele, a Princeton egyetem alkotmányjogi professzorának vendégposztját közli a New York Times oldalán vezetett blogjában Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász. A professzor szerint a Fidesz leváltásának alig van esélye, Magyarország pedig egyre inkább a tekintélyelvűség irányába csúszik.
„Mondhatott volna bármi olyat, ami megállította volna önt a kísérlet folytatásában? ” – „Nem” – válaszolta a Yale Egyetem kutatóinak az az ápolónő, aki percekkel korábban azt hitte, a kísérletvezető utasítására halálos áramütést adott egy ártatlan embernek.
Az LMP szerint a XXI. század rendkívül változó családképe nem jelenik meg az új alkotmányban - mondta hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján Ertsey Katalin.