Világrekorder szélturbinát épített a Siemens, 280 méteres lapátokat forgathat
Kínán kívül a világ legnagyobb teljesítményű szélerőműve Dánia partjainál termelhet majd elektromos áramot, de a világ más részére is gyártana belőle a Siemens.
Kínán kívül a világ legnagyobb teljesítményű szélerőműve Dánia partjainál termelhet majd elektromos áramot, de a világ más részére is gyártana belőle a Siemens.
A szélturbinák tulajdonképpen egy kaptafára készülnek, holott a különböző vidékeknek eltérőek a szélviszonyaik. A mesterséges intelligencia ezen a problémán is segített, és a Birminghamben általános viszonylag alacsony szélsebességhez készítette el a legoptimálisabb szélturbinát.
Egész országrészek maradhatnak ki a szélenergiás fejlesztésekből az október elején kiadott friss építési szabályozás nyomán, de ez még mindig jobb, mint a korábbi teljes tiltás. Bár a kormány továbbra sem mer nagy lenni a szélenergiában, készül már az a felmérés, amely szerint az ország 1-2 százaléka is elég annyi szélturbinához, ami megoldást jelenthet az időjárásfüggő megújuló energiatermeléssel járó problémák zömére. Csontos Csaba, a WWF Magyarország éghajlatvédelmi programvezetője elmagyarázza, hogyan.
Hamarosan telepíthetik Kínában azt az újabb szélerőművet, amihez minden eddiginél nagyobb turbina készült.
Több szempontból is példátlan a Sany Renewable Energy új szélerőműve, aminek most kezdődött meg az egyéves tesztelési folyamata. Ha állja a sarat – vagyis a szelet –, az jelentős előrelépést jelenthet a szélenergia hasznosításában.
Napelemben már elmentek a kínaiak, és a szélturbinák területén is nagyon jönnek fel, az Európai Bizottság azon dolgozik, hogy megóvja a kontinens szélturbinaiparát.
Hamarosan mintegy 50 millió tonna olyan hulladék keletkezhet a szélturbinák lapátjaiból, amit nem, vagy csak nagyon nehezen lehet újrahasznosítani. Ennek a problémának menne elébe egy német cég.
Több mint 50 százalékkal csökkentheti a szélerőművek építési és karbantartási költségét, ha önmagukat építik fel egy daru segítségével. A megoldás már létezik, a WindSpider a jelek szerint a befektetők érdeklődését is felkeltette.
Sosem készült még szárazföldi turbinához olyan hosszú lapát, mint amekkorával a kínai Sany Renewable Energy rukkolt elő.
A svéd Modvion egy 2 MW-os szélerőművet épített, hogy megmutassa, ha vaskarika nem is, de szélerőmű igenis lehet fából.
A módosítás minisztériumi hatásvizsgálata semmiféle hatást nem vár a szélerőművek engedélyezésétől. Eközben egy friss elemzés arra mutat rá, hogy a kormányzat szélenergiával kapcsolatos vonakodó politikája számottevő mennyiségű olcsó és tiszta energiától fosztja meg az országot, és hogy ezzel nem csak, hogy soha nem érjük utol Ausztriát, de Románia is simán lelép minket az ágazatban.
Elfogadta az új szeles szabályozás sarokköveit szerdán a kabinet, de módosítani kellett az eredeti terveken: Brüsszel hallani sem akart arról, hogy koncesszióba adják a szélenergia-ipart.