Tajvant is elérte a tenger alatti hibrid háború, Kína lehet a háttérben
Egyre gyakrabban szakadnak el száloptikai kábelek a tenger mélyén, és egyre gyakrabban feltételezik az érintett hatóságok, hogy Kína állhat a szabotázsok hátterében.
Egyre gyakrabban szakadnak el száloptikai kábelek a tenger mélyén, és egyre gyakrabban feltételezik az érintett hatóságok, hogy Kína állhat a szabotázsok hátterében.
A kivitelezőket egyébként is szorítja az idő, már egy év sincs hátra a játékok megnyitójáig.
Azt akarja a finn kormány megakadályozni, hogy a megszerzett épületeket kémtevékenységre vagy szabotázsakciók szervezésére használják.
A lap szerint így akarják rossz színben feltüntetni a választásokra készülő Zöldeket.
A svéd ügyészség arra jutott, hogy a felkészületlen legénység és a rossz időjárás volt az oka, hogy a Vezhen elszakította a tenger alatti kábelt.
A Szentpétervárról Murmanszk felé tartó, Silver Dania nevű hajó a tájékoztatás szerint a kábel Svédország és Lettország közötti szakaszán rongált meg egy részt.
A sorozatos incidensek miatt komolyabb fellépésre számíthatnak azok a hajók, melyek gyanúba keverednek.
A Finnország és Észtország közötti vezetéket egy olyan tartályhajó horgonya szakíthatta el, ami az EU szerint az orosz árnyékflottához tartozik.
Dieter S.-t azzal vádolják, hogy az orosz hírszerzéssel állt kapcsolatban és szabotázsakciókra készült Németországban.
A hatóságok még mindig nem zárták ki a szabotázs lehetőségét.
Az FSZB szerint az 57 éves férfi energetikai létesítményeket akart megtámadni ukrán biztatásra. Ráadásul volt egy közös fotó a telefonján Olaf Scholzcal.
Boris Pistorius német védelmi miniszter szerint biztos információval ugyan nem rendelkeznek, de a jelek arra mutatnak, hogy szándékosan tépték fel a tengerfenéken futó kábeleket.