A Yettel bevezeti a 13. havi szabadságot
A munkavállalók ötévente kapnak plusz egy hónap szabadságot, amit csak egyben vehetnek ki.
A munkavállalók ötévente kapnak plusz egy hónap szabadságot, amit csak egyben vehetnek ki.
Az orvosi kamara szerint az uniós alapjogi charta és a magyar Alaptörvény is kimondja, hogy a munkavállalóknak joguk van a fizetett szabadsághoz.
Mindenkinek szüksége van szabadságra. Vagy azért, mert egy váratlan esemény történt az életében vagy azért, mert szüksége van pihenésre, kikapcsolódásra. Azt azonban kevesen tudják, hogy milyen szabályok érvényesek a szabadságolást illetően, milyen jogai vannak a munkavállalónak, illetve a munkaadónak.
„Lesz új est, valahol, valamikor, és lehet, hogy még írok is valamit. Ez a szép és kétségbeejtő ebben: nem tudom pontosan, mikor, mit, hogyan” – fogalmazott posztjában a humorista.
Magyarországon mennek a legtöbben szabadságra a téli ünnepek alatt az Unió tagországai közül, de nem nálunk pihennek valóban a legtöbben. Európai vakációs év végi körkép.
Országosan ez a legmagasabb arány. A Tárki kutatásából kiderült az is, hogy az emberek fele beérné kevesebb szabadsággal, ha több pénze lenne.
Jelentősen drágulnak az üzemanyagok, változik a kerti háztartási kutak szabályozása, újabb szakaszokon lesznek fizetősek az autópályák, változnak a családtámogatások, de a megújulók helyzete is módosul. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Miért hirdet az állam kötelező munkaszüneti napot a nem hívő, illetve különböző hiten lévő polgárok számára karácsonykor? Lenne-e mód arra, hogy ki-ki egyénileg vegye ki szabadságát hitének, életfelfogásának megfelelően? Vélemény.
A kormányfő nem hagyja ki a pénteki rádiós szereplést, és persze a Tranzit fesztiválos fellépést sem, de jövő héten szabadságra megy, bár azt nem árulják el, hogy ezúttal is Horvátországban pihen-e.
Ez azonban Gulyás Gergely szerint nem jelenti azt, hogy a miniszterelnök biztosan nem fog dolgozni.
A sokak által még mindig csak vágyott és elképzelhetetlenül távolinak tűnő négynapos munkahét mára néhány magyar munkavállaló számára valósággá vált. Míg azonban valakinél az átállás zökkenőmentesen ment, másnak maga volt a rémálom. De mitől működik a csökkentett munkaidő az egyik munkahelyen, és miért nem sikersztori a másikon? Antal Miklós ökológiai közgazdászt és több érintett alkalmazottat is megkérdeztünk.
Semmi nem fogható hatékonyságban a szabadság utáni első munkahéthez, legalábbis ha az ember tényleg kipihente magát, és nem a munkahelyi levelezését nézte a nyaralás alatt. Ez nem csak megérzés, hanem tény, ugyanis komoly kutatások is kimutatták. Ahogy azt is: könnyű tönkre tenni mindent, ha szegény dolgozóra az első munkában töltött napján ráborítják az összes feladatot, ami feltorlódott a pihenőideje alatt.