Horrortörténet lett a vége egy bölcsességfog kihúzásának Üllőn
Egy hónap után derült ki, hogy a beteg állkapcsa eltört, és végül műtétre volt szükség. A rendőrség nyomoz az ügyben.
Egy hónap után derült ki, hogy a beteg állkapcsa eltört, és végül műtétre volt szükség. A rendőrség nyomoz az ügyben.
A hatvanas években még a rádiók voltak a Las Vegas-i CES techkiállítások sztárjai, a nyolcvanas években a kvarcórákat nézték nagy izgalommal, az évezred elején az autós navigáció ment nagyot. Összeállításunkban a múlt héten rendezett technológiai show idei érdekességei között válogatunk.
Egy friss tanulmány arra figyelmeztet, hogy még a mesterséges intelligencia fejlett modelljei is hajlamosak furcsaságokra, például térdröntgenből következtetni a páciens sörivási szokásaira.
Lényegesen biztonságosabb lehet a jövőben a röntgenes képalkotás, köszönhetően egy új módszernek, amely kevesebb sugárzással jár.
Különleges képességet kaphatnak az okostelefonok, akár a falakon is átláthatunk majd velük. A 15 év óta fejlesztés alatt álló technika, a röntgenezéssel ellentétben, veszélytelen.
Amerikai és dél-koreai kutatók 15 évnyi munkával olyan processzort dolgoztak ki, ami egyszerre tűnik nagy segítségnek és a privát szféra megsértésére alkalmas eszköznek.
Több területen is fontos lépést hozhat egy új röntgendetektor, mely olcsóbb, pontosabb és sokoldalúbb is, mint az eddigi megoldások.
A Sorbonne Egyetem kutatóinak sikerült úgy megvizsgálniuk néhány egyiptomi festményt, hogy hozzájuk sem kellett nyúlniuk.
Hiába javult jelentősen az elmúlt évtizedekben az orvosi képalkotás, a megfelelő diagnózishoz sokszor van még szükség egészségügyi kockázatot jelentő nagy dózisú röntgensugárra a jelenleg elérhető detektoranyagok korlátai miatt. Kutatók most azt állítják: van ennél jobb megoldás.
Két amerikai egyetem kutatóinak közösen sikerült létrehozniuk egy olyan röntgengépet, ami egyetlen atomról készített röntgenfelvételt.
Százhetven éve, 1852. december 15-én született Antoine Henri Becquerel Nobel-díjas francia fizikus, a radioaktivitás jelenségének felfedezője. A jelenség nevét azonban nem ő, hanem Marie Curie adta.
Az utas senkinek sem szólt arról, hogy élő állatot visz a táskájában.