Száz év után újabb fáraósírt tártak fel Luxorban
II. Thotmesz a 18. dinasztia uralkodója volt, sírjának felkutatását az utóbbi évek egyik legfontosabb feltárásaként kezelik.
II. Thotmesz a 18. dinasztia uralkodója volt, sírjának felkutatását az utóbbi évek egyik legfontosabb feltárásaként kezelik.
Erőszakos kannibalizmusra talált nyomot egy nemzetközi kutatócsoport egy olyan ősrégi kultúrában, amely egyébként gyönyörű sziklaművészetéről ismert.
Peter Bennicke sétálás közben bukkant rá egy furcsa kövületre, amiről kiderült, legalább kétféle tengeri liliomot tartalmaz, amit egyszer már elfogyasztott valami.
Drónok segítségével tárták fel Grúziában azt a 3000 éves erődöt, amely a nagyvárosok kialakulásának tanulmányozásában is sokat segíthet.
Dán kutatók bizonyítékot találtak arra, hogy az 1300-as évek után a norvégoknak azért kellett elhagyniuk Grönlandot – szemben az inuitokkal –, mert nem tudták a gyerekeiket megfelelően felkészíteni a rájuk váró életformára.
Később temető létesült a helyén.
A Mikulás legendája Szent Miklós püspöknek köszönhetően alakult ki, akinek sírjára egy török templomban végzett ásatáson bukkanhattak rá.
Több száz újabb, csak madártávlatból látható talajrajzot fedeztek fel a régészek a mesterséges intelligencia segítségével a perui Nazca-sivatagban.
Amerikai kutatók megkövesedett szőlőmagokat találtak Dél-Amerikában, ami egyértelműen bizonyítja, a növény nagy haszonélvezője volt a dinoszauruszok eltűnésének.
A négyéves kisfiú kíváncsi volt, hogy mi van az edényben, és bele akart nézni. Nem lett jó vége.
Egyelőre nem tudni, hogyan és mikor került Bulgária Várna városának tengerpartjára az a szarkofág, amit egy volt rendőr szúrt ki az egyik vendéglátóhelynél.
Nemcsak a terepmunkát végző német és magyar régészhallgatóknak lehet érdekes a Keszthely mellett zajló régészeti feltárás, hanem azért is, mert az egyméteres gödörből több mint ezer éves tárgyak kerülnek elő.