Késik az EU-stratégia az orosz energiáról való leválásról
Donald Trump színre lépésével feje tetejére állt a geopolitika, ami a halasztást indokolttá teszi az EU szerint.
Donald Trump színre lépésével feje tetejére állt a geopolitika, ami a halasztást indokolttá teszi az EU szerint.
Hiába csökkent korábban a függés az orosz gáztól, az utóbbi időben újra erősödött. Mit kell elintéznie visszavonulása előtt Joe Bidennek és miért kell az amerikaiaknak Kamala Harrisre szavazniuk? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Nagy az öröm, a bolgárok nem fogják megadóztatni az országukon áthaladó orosz gázt. Így pedig Magyarország is támogathatja az déli ország schengeni tagságát.
A két állam a vállalkozásokat támogatja így, ezért most késhegyig menő vitát folytatnak Brüsszellel, mert attól tartanak, hogyha megszüntetik, akkor sok cég emigrál olyan országokba, ahol olcsóbb az energia.
A balti ország szombaton csak belföldről és nyugatról importált áramból működik.
A balti ország már jó ideje fontolgatta a leválást, április eleje óta egyáltalán nem használnak orosz földgázt sem.
Szerdán mutatják be részletesen a RePower Europe nevű, legújabb uniós klímacsomagot, melyet közvetlenül az orosz–ukrán háború miatt állítottak össze. A korábban közölt ízelítő alapján nem lesz benne hangsúlyos az épületek energiahatékonysági felújítása, pedig a MEHI szerint annak felpörgetésével sokkal gyorsabban elköszönhetne a kontinens az orosz energiahordozóktól.
Magyarország a tizenkettedik.
A magyar kormányfő az állami rádióban arról beszélt, hogy azért nem kívánatos a légtérzár, mert az lényegében légiháborút jelent.
Az orosz importból származó energiahordozók alapvető fontosságúak a közszolgáltatások és polgáraink mindennapi élete szempontjából – jelentette ki a német kancellár.
Ezt javasolja Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gazdasági tanácsadója, de Ursula von der Leyen az Európai Unió nevében sokkal óvatosabb.