Őrizetbe vették Mauritius volt kormányfőjét, akit pénzmosással vádolnak
Pravind Kumar Jugnauth tagadja az ellene felhozott vádakat.
Pravind Kumar Jugnauth tagadja az ellene felhozott vádakat.
A chagosiak őseit a francia és brit kolonizálók hurcolták be az atollokra, hogy rabszolgaként dolgoztassák őket a kókuszültetvényeken. A brit kormány aztán a hatvanas években titokban, a jogaikat semmibe véve kitoloncolta a leszármazottakat, hogy az amerikai hadsereg támaszpontot létesíthessen a legnagyobb zátonyon – erre csak évtizedekkel később derült fény. A jogtiprás most véget érhet, és beindulhat az elűzött lakók érdemi kompenzációja is, de a szigetcsoport feletti rendelkezés Mauritiushoz, Kína szövetségeséhez kerül, így sérülnek az amerikai és brit nemzetbiztonsági érdekek. Mi jön most a Chagos-szigeteken?
Mint kiderült, nem kolerától, hanem gyomor-bél huruttól szenvedtek többen is.
Szijjártó Péter elmondta, a „biztonság kedvéért"csatolnak mellé egy „gyermekvédelmi” nyilatkozatott.
A baba, akit egy húszéves utas hozott világra, jól van.
Már korábban is figyelmeztettek a környezetvédők, hogy a Mauritius partjainál történt olajkatasztrófa katasztrofális környezeti hatással járhat.
Környezetvédők szerint a delfinek az olajfolt, vagy a hajótest elsüllyesztése miatt pusztultak el.
Ausztráliában több mint tíz tonna hajat gyűjtöttek össze erre a célra.
Július 25-én az MV Wakashio nevű japán hajó zátonyra futott Mauritius partjainál. A paradicsomi szépségű szigetre ezer tonnányi olaj ömlött ki a hajó megsérült üzemanyag-tartályából, tönkre téve a korallzátonyokat, a lagúnát, a tengerpartot. Önkéntesek ezrei dolgoznak azon, hogy enyhítsék a környezeti katasztrófát.
A korallzátonyokat, a teljes tengerpartot és a lagúnát is tönkreteheti az olajszennyezés.
Dől az olaj a Mauritius partjainál zátonyra futott Wakashio nevű, rakomány nélküli japán teherhajó megrepedt üzemanyagtartályából.
A nagybefektetők továbbra is a legszegényebbek rovására gazdagodnak.