Hatalmas „pókhálót” találtak a Marson, az ősi élet nyomait rejtheti
A NASA Curiosity nevű járműve decemberben érheti el a Marson található Sharp-hegy azon részét, ahol egykor víz volt a felszínen.
A NASA Curiosity nevű járműve decemberben érheti el a Marson található Sharp-hegy azon részét, ahol egykor víz volt a felszínen.
A NASA tudósai szerint újra kell gondolni, milyen összetétele volt az ősi Mars légkörének, a jelek szerint ugyanis több lehetett benne az oxigén, mint azt eddig feltételezték.
Nem csak látványos, de igen érdekes is a Perseverance marsjáró felvétele egy marsi porördögről, melyet egy olyan sivatagban rögzített, mely nagyjából ezerszer szárazabb, mint egy földi.
Ha vannak is életformák a vörös bolygón, akkor biztosan nem a felszínen kell őket keresni, mert azt rengeteg sugárzás éri.
A Japán Űrügynökség két tudósa szerint a Phoboszt és a Deimoszt, vagyis a Mars két holdját érdemes lenne alaposabban megnézni.
Mohamed Abid a kezdetektől fogva felügyeli, hogy a Perseverance marsjárón az utolsó csavarig minden a helyére kerüljön, és a szerkezet úgy működjön, ahogy azt a tervezőasztalon megálmodták. Csütörtök este ő is ott lesz a NASA központjában, hogy felügyelje a rover landolását.
Nagy bejelentést tehet a NASA hétfőn: könnyen lehet, hogy a marsi élet nyomaira bukkantak a bolygó légkörét vizsgálva.