Húsz méter mély kútba zuhant, meghalt egy idős férfi Csepelen
A kiérkező mentők már csak a halál tényét tudták megállapítani.
A kiérkező mentők már csak a halál tényét tudták megállapítani.
Hiába hatályos az év elejétől a kútamnesztia, az eddigi legforróbb és legszárazabb nyáron sem fúrattak több kutat a magyarok, mint korábban – legalábbis legálisan. Az illegális kutak viszont veszélyesek a használókra és az ország vízkészleteire is, és éppen azok kerülnek a legrosszabb helyzetbe, akik betartanák a törvényeket, és akiknek tényleg szükségük lenne a vízre.
Megadta magát a kormány az illegális kutak elleni harcban, valódi megoldás helyett a lovak közé dobta a gyeplőt. A lépés a talajvíz apadását és egyre súlyosabb szennyezettségét hozhatja.
Ahogy azt már egy ideje ígéri a kormány, kiveszik az engedélyezési kötelezettség alól az 50 méternél nem mélyebb, régi kutakat. Az újak fúrásához így is kell majd engedély.
Megszűnik a háztartási, kerti kutak és a mezőgazdasági öntözésre használt kutak létesítésekor jelenleg szükséges bejelentési kötelezettség és engedélyeztetésre sem lesz szükség.
Úgy gondolják, az agrárminiszter szabályváltoztatása tönkreteheti a felszín alatti vízkészletet.
„Közúti teherfuvarozási partnerei számára" nyitotta a kutat a Shell, vagyis személyautóba egyelőre senki ne próbáljon folyékony földgázt tankolni.
Könnyítést javasol az Agrárminisztérium, sokaknak azonban így is költséges lehet a regisztrációs eljárás.
Akad lejárt zsírja, vaja, margarinja? Van egy jó hírünk.
A magyar olajtársaság mindenkit arra kér, hogy maximum csak ötven litert tankoljon a kutakon, bár egyébként is ennyi a napi limit.
A Fidesz a törvényalkotási bizottságban még megszavazta a módosító javaslatot, a plenáris ülésen azonban külön voksolást kért a témában, és elutasította.