Ki lehet nyitni a felrázott szénsavas italt spriccelés nélkül?
Igen! Vagy nem. Attól függ, hogy a fizikai kutatásokat, vagy a tapasztalatot vesszük alapul.
Igen! Vagy nem. Attól függ, hogy a fizikai kutatásokat, vagy a tapasztalatot vesszük alapul.
A Boeing által fejlesztett X-37B űrrepülőgépről továbbra sem tudni túl sokat, ám azt igen, hogy nemrég egy nagyon fontos tesztet sikerült vele elvégezni.
Egy nemzetközi tudóscsoport arra figyelmeztet, nem szabad addig tükörbaktériumokat létrehozni, amíg nem bizonyosodnak meg 100 százalékosan arról, hogy az nem törli el a földi életet. Mutatjuk, mi az a tükörbaktérium.
Magyar szakemberek fejlesztették ki az RCSX nevű készüléket, amely segít annak kiderítésében, hogy egy adott sejt vagy szövet miként reagál a különböző mechanikai terhelésekre. Ennek hatását első körben az orvoslás és a gyógyszeripar érezheti meg, általuk, közvetetten pedig az egész társadalom.
Amerikai kutatók az 1990-es évek második felében egy kísérlet mellékes eredményeként azt tapasztalták, hogy az általuk használt fényimpulzus a 299 792 km/s helyett 61,2 km/h-val halad. Később meg is állították.
Amerikai kutatóknak egy újfajta speciális mágnes segítségével sikerült olyan erős mágneses teret létrehozniuk, ami a legerősebb agyszkennelő MRI-gépen is túltesz.
Érdekes, a hétköznapi életben is megfigyelhető jelenségről írnak magyar kutatók amerikai kollégáikkal közösen: arról, hogy miként zárja ki az agy a zavaró ingereket, és miként váltogat aszerint, hogy mit ítél meg zavarónak vagy épp hasznosnak.
Több feladattal mérték fel finn kutatók, hogy a poszméhek képesek-e számukra teljesen idegen társakkal együttműködni a közös cél érdekében. Az eredmény meglepő.
Nem úgy tűnik, hogy az e-cigi jobb lenne a hagyományos dohánytermékeknél: most éppen veszélyes anyagokat találtak azok vizeletében, akik rendszeresen szívnak e-cigarettát.
A diagnózis felállításának hagyományos módja nemcsak hosszadalmas, de megterhelő is volt a betegek számára, ám most 50 kórházban próbálkoznak egy új módszerrel, ami azzal kecsegtet, hogy egy egyszerű vértesztből kimutathatóvá teszi a demenciát.
Brenden Sener, egy 13 éves kanadai diák egy iskolai projekthez választotta Arkhimédész legendáját, hogy kiderüljön, van-e valamilyen tudományos alapja annak, hogy a napfény koncentrálásával verte vissza a támadó római hajókat.
Valójában szenvednek a rovarok, amikor különböző módon keringenek a mesterséges fényforrások körül – mutat rá egy új tanulmány. Ezek a fények ugyanis tejesen összezavarják őket a tájékozódásban.