Megszűnik egy fontos biztonsági megoldás a Gmailnél, önnél is egy új fog megjelenni
A Google az egyre aktívabb kiberbűnözők miatt úgy döntött, megváltoztatja a Gmail kétfaktoros azonosításának módját.
A Google az egyre aktívabb kiberbűnözők miatt úgy döntött, megváltoztatja a Gmail kétfaktoros azonosításának módját.
Sorok állnak a kormányhivataloknál az Ügyfélkapu majdnem húszéves pályafutásának utolsó napján. Aki nem szeretné kizárni magát az elektronikus ügyintézésből, annak vagy az Ügyfélkapu+-ra kell regisztrálnia, vagy a DÁP-alkalmazást letöltenie, ugyanis január 16-tól megszűnik a hagyományos Ügyfélkapu.
Mától e-mailben is kérheti a kétfaktoros azonosításhoz szükséges kódot, ha be szeretne lépni az Ügyfélkapu+ szolgáltatásba.
A jelenleginél hatásosabban játszhatja ki a rosszindulatú feleket az Android, a bejelentkezéskor extra védelmi réteget jelentő kétlépcsős azonosítókódokat nem láthatják majd illetéktelenek. Ezt az Android 15 új főverziójának bétájában kiszúrt kódsor árulta el.
Egyszer használatos jelszavakkal lehet csak belépni a jövőben az ELTE Neptun rendszerébe, így biztonságosabb lesz annak használata.
A digitális lét szükséges, de nem túl kedvelt velejárói a jelszavak. Miután szinte lehetetlen megjegyezni a valóban erős jelszavakat, vagy engedünk a csábításnak, és elcsépelteket használunk, esetleg minden oldalon ugyanazt a pár karaktert, vagy rászánjuk magunkat egy jelszókezelő használatára. Itt van most egy újabb lehetőség, a Proton ugyanis ingyenessé és bárki számára elérhetővé tette ígéretes jelszómenedzserét.
Ma már bárki áldozattá válhat, de ezt néhány óvintézkedéssel könnyedén el lehet kerülni.
Változtat a Google az eddigi jelszókezelésén. Lehetővé teszi, hogy a felhasználó saját speciális kulcsot hozzon létre, és ezzel kiváltsa akár a kétfaktoros azonosítást is, amikor bejelentkezik a Gmailbe, YouTube-ba vagy bármely más Google-szolgáltatásba.
A Google friss közlése szerint felére csökkent a fiókfeltörések száma azoknál, akiknél bekapcsolták a kétfaktoros azonosítást.
A jövőben a céges dolgozók egyetlen jelszó használatával férhetnének hozzá a fiókjaikhoz, ami nagyobb biztonságot jelenetene a vállalat számára.
A kétfaktoros hitelesítés egy extra biztonsági funkció, amivel megvédhetők az adatok. A Facebook úgy döntött, a kockázati csoportokba tartozóknak kötelező lesz használniuk, különben nem tudnak majd belépni az oldalra.
Az államokhoz köthető összes kibertámadás több mint felét, 58 százalékát Oroszországból hajtották végre az elmúlt évben – ez derül ki a Microsoft friss jelentéséből. A legtöbb kibertámadást azonban nem az államok, hanem a közönséges kiberbűnözők követik el, akik többnyire nem információt, hanem pénzt akarnak áldozataiktól. A Microsoft szerint a ma ismert támadások 99 százalékát vissza lehetne verni a többfaktoros hitelesítéssel – a szinte minden szolgáltatásban elérhető funkcióval, amit csak be kellene kapcsolni.