Készüljön: nyomasztani kezdi a mobilja, ha már túl sok ideje nyomkod egy alkalmazást
Könnyű belefeledkezni a vicces macskás videókba, de az Android új funkciója bizonyos időnként közölni fogja, hogy már mennyi ideje teszi ezt az adott appban.
Könnyű belefeledkezni a vicces macskás videókba, de az Android új funkciója bizonyos időnként közölni fogja, hogy már mennyi ideje teszi ezt az adott appban.
Története során először adott ki iránymutatást a svéd egészségügyi hatóság, a Folkhälsomyndigheten a gyerekek mobilhasználatával és képernyőidejével kapcsolatban.
Megosztó és fontos kérdés, hogy mikortól és hogyan vezessük be a gyerekeket a digitális világba. Kikerülni gyakorlatilag nem lehet a képernyőt, ugyanakkor nagyon fontos, hogy szülőként mennyire vagyunk tudatosak a témával kapcsolatban. Két szakértő segítségét kértük, hogy megtudjuk, ha már mesét néz az óvodás gyerek, az hogyan válhat aktív és hasznos időtöltéssé.
A mesterséges intelligencia mellett a virtuális valóságot mutató szemüvegek jelentik a techsajtó idei kedvenc témáját. Hamarosan a háztartások részei lehetnek ezek az eszközök is, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen hatással lesznek a szemre, elsősorban a gyerekek szemére. És nemcsak emiatt lehet gond velük.
Nagyon úgy tűnik, nem érdemes hagyni, hogy a kisgyerekek sok időt töltsenek a képernyők előtt, még ha napjainkban ez már nem is teljesen elkerülhető – egy új japán tanulmány szerint azonban nem mindegy, mennyi az annyi.
A gyerekek okostelefon-függőségével magyarázza a kínai kiberhatóság legújabb javaslatát, melyben drasztikusan csökkentenék a fiatalok napi mobilhasználatát. Nyugati elemzők szerint a háttérben más szándék is felsejlik.
Amerikai kutatók összefüggést találtak a fiatalabbak túlzott digitáliseszköz-használata – a képernyők előtt töltött idő – és az öngyilkossági hajlam későbbi kialakulása között.
A TikTok kutatókkal közösen fejlesztett ki egy olyan új funkciót, ami naponta 60 percben korlátozná a gyerekek alkalmazáshasználatát.
A brit oktatás minőségéért felelős hivatal, az Ofsted vezetője szerint megdöbbentő, hogy az általános iskolás gyerekeknek is van mobiljuk. James Kitto, a Samsung Mobile brit főnöke egy meglepő nyilatkozattal reagált a helyzetre.
A Harvard Egyetem kutatói nemrég arra jutottak, hogy azok a gyerekek, akik már 1 éves koruktól kezdve nézik a mobiltelefont, táblagépet, később a tanulásban és a figyelmük összpontosításában is rosszabbul teljesíthetnek.
A tizenévesek becslések szerint közel 8 órát bámulják az okoseszközöket naponta, de már az öt év alattiakat is egyre inkább érinti a digitális függőség – hívja fel a figyelmet Hortobágyi Ágoston digitális stratéga, aki szerint következmény lehet alvás- és hangulatzavar, koncentrációs nehézség, látószervi károsodás, elhízás és mentális betegségek is. A szakember néhány könnyen betartható szabályt is közreadott.
Bár minden szülőnek magának kell beállítani ezt az időkorlátot a gyerekei sajátosságait figyelembe véve, néhány alapszabály támpontot adhat mindenkinek - mutat rá Bereczki Enikő ifjúsági és generációs szakértő A rejtélyes Z generáció című könyvében.