Több százezer ukrán kitoloncolását készítheti elő a Trump-adminisztráció
Az intézkedés már az előkészítés fázisában volt, amikor Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a múlt pénteken összeszólalkozott a Fehér Házban.
Az intézkedés már az előkészítés fázisában volt, amikor Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a múlt pénteken összeszólalkozott a Fehér Házban.
A repülőre ültetett 17 grúzzal a kormány jobboldali ellenfeleinek érveit is gyengíteni akarja.
Az ujgurok kitoloncolása sérti azt az elvet, amely tiltja külföldiek visszafordítását vagy kiutasítását olyan államba, ahol fennáll a veszélye annak, hogy kínzásnak vagy más, embertelen, megalázó bánásmódnak lennének kitéve.
A megválasztott amerikai elnök felesküdött az illegális migránsok tömeges kitelepítésére, ami több mint tízmillió dokumentálatlan bevándorlót érinthet. A művelet borzasztó drága lenne, és mivel a célcsoport mélyen beépült az USA gazdaságának működésébe, hazaküldésük a mezőgazdaság és az építőipar bezuhanásához vezetne, de más szektorokat sem hagyna érintetlenül.
Két nappal az Aszad-rezsim december eleji bukása után már a menekültek hazaküldéséről beszéltek, most ezt a belügyminiszter is megerősítette. Februárban előrehozott választások lesznek, és a migrációt tekintik a németek a második legnagyobb problémának.
Az anyakönyvi felügyelő jelezte az idegenrendészet felé, hogy a férfinál nincs tartózkodásra jogosító irat.
Az Egyesült Államok megválasztott elnöke vészhelyzetet hirdetne az illegális bevándorlók miatt.
Kétséges, hogy az erről elfogadott törvény kiállja-e az alkotmányosság próbáját.
A dánok is hasonló terven dolgoznak.
Százezer forintért látatlanban igazolta az orvos, hogy az illető repülésre alkalmatlan.
Izrael nemzetbiztonsági minisztere pedig felfüggesztené az izraeli alkotmány bizonyos részeit, hogy mindezt lehetővé tegye.
Ezzel gyakorlatilag felgyorsítják az azonosítási és kiutasítási parancsok kiadását, Giorgia Meloni kormánya megoldást azonban az EU-tól vár.