Karácsony Gergely már ki is tűzte a főváros zászlaját Rákosrendezőn
A főpolgármester szerint, ami a kormánytól az arab befektetőnek járt volna, az jár a budapestieknek is.
A főpolgármester szerint, ami a kormánytól az arab befektetőnek járt volna, az jár a budapestieknek is.
Az abu-dzabi székhelyű Eagle Hills bár úgy tűnik, hogy lecsúszott a rákosrendezői bizniszről, de közben sikerült tető alá hozniuk egy hatmilliárd dollár értékű projektet Grúzia több városában.
Miután a kaszinóváros gyurcsányi terve 15 éve meghiúsult, a velencei-tó-parti Sukorón most újra kiemelt beruházásra készülnek, amelyben egy orosz–magyar oligarcha is érdekelt. A helyiek petícióznak és tüntetni készülnek, de óriási az ellenszél.
A Vsquare hírlevele szerint az, hogy Donald Trump beiktatása és a mini-Dubaj szerződés aláírása egy napra esett nem véletlen, hanem Orbánék ajándéka.
Érvénytelenítette a vonatkozó a közbeszerzési eljárásokat a közlekedésért felelős miniszter. A pénzt inkább a MÁV szolgáltatásainak javítására költené, Rákosrendezőt pedig így, szemetesen adnák el az araboknak.
Sok régi bérleti szerződés fut ki az irodapiacon, a hibrid munkarendre átállt cégeknek kevesebb hely kell. Zavart okoznak az állami célra fideszes vállalkozók árnyékában épülő nagy projektek és a bizonytalanság.
A közép-európai ingatlanpiac egyik vezető szereplője nemrégiben jelentős mérföldkőhöz ért: a csehországi DRFG Investment Group felvásárolta a TriGranitot. Ez a változás új tulajdonosi struktúrát és stratégiát hozott, mely jelentős hatással lesz Közép- és Délkelet-Európa piacaira. A jövőbeli stratégiát és jelenlegi kihívásokat Tomasz Lisiecki, a TriGranit vezérigazgatója, valamint Makk Károly Dömötör, a TriGranit bérbeadási igazgatója ismertette velünk.
Az eddig is kivételezettek további kivételezésével segíti a kormány a rozsdaövezeti fejlesztőket.
Az új magyarországi cég közvetlen anyavállalata egy ciprusi bejegyzésű társaság.
Óbuda vezeti azt a több országban zajló EU-projektet, aminek keretében egy városi farmot hoznának létre, ahol természetbarát módon, civilek és iskolák bevonásával növénytermesztésbe fogna a lakosság. Csakhogy ez egy olyan budai városrészen valósulna meg, ahol nincs se víz, se tömegközlekedés, se rendes utak, miközben évtizedek óta nézik az itt lakók, ahogy a szomszédos lakóparkban mindez megvalósul. Ezért azt fontolgatják a csúcshegyiek, hogy leválnának a fővárosról, ami a kerület újrázó polgármestere szerint „abszurd”.
“Fejlesztésre alkalmas állapotban” adná át idén szeptemberben az emírségekbeli beruházónak a magyar külügyminiszter Rákosrendezőt, ahova a mini-Dubajt álmodták. A kármentesítési munkálatoknak azonban egyelőre csak a közbeszerzési előkészítése zajlik.
Budapest főtájépítésze szerint a funkciója szempontjából használhatatlan Néprajzi Múzeum épületével sikerült megsemmisíteni a Városliget történeti főbejáratát, a Rondót.