Gulyás Gergely: Valójában Brüsszel az illiberális, Magyarország liberális
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint „az embereknek” hozzá hasonlóan borzasztóan rossz a véleménye az Európai Unióról.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint „az embereknek” hozzá hasonlóan borzasztóan rossz a véleménye az Európai Unióról.
Kereken egy évtizede, hogy Tusnádfürdőn Orbán Viktor meghökkentő állítást tett: illiberális államnak ugyanis egészen addig senki nem kívánta nevezni az általa vezetett országot a nyugati kultúrkörben, hiszen a kifejezésnek rendkívül negatív értelme volt.
A liberalizmus azért nem képes visszaszerezni korábbi hatását, mert jelen formájában nem mozgatja meg a közösség fantáziáját, nem reagál valós problémáikra, s nem kínál új megoldásokat. Vélemény.
Szabó András szerint a konzervatívnak mondott illiberális demagógiával egyetlen ellenzéki erő sem versenyképes, nincs ütőképes üzenete azon kívül, hogy „Vesszen Orbán Viktor!”. Ezért az ellenzék segítése helyett értékmentéssel akar hozzájárulni a tudásalapú társadalom fejlesztéséhez, és igyekszik megmutatni: ha valaki sikeres és jómódú, van eszköz a kezében, hogy változtasson. HVG-portré.
Robert Golobnak EU-párti, nyugatos kampányával sikerült legyőznie Janez Jansát, Orbán Viktor barátját.
Tíz éve ilyenkor még fogalmunk sem volt arról, mit jelent az a rövidítés, hogy NER, furcsa idegen szónak tűnhetett volna a Brexit, nem volt még klímasztrájk, ellenben a Myspace-en már létezett egy Me Too mozgalom, csak alig tudtak róla. Aztán mindet megtanultuk. Összegyűjtöttük egy emlékezetes évtized emlékezetes szavait, és az évtized legerősebb mondatait.
Egy osztrák lapnak adott interjút a miniszterelnök. Orbán szerint három dolog különbözteti meg a liberálisoktól, ezekről is beszélt a Kleine Zeitungnak.
Európa-mentő keresztény védőseregnek próbálja meg eladni magát és elveit a kormány, ebből fakadnak az olyan lépései, mint a legnagyobb hőségben bejelentett genderszak-betiltás. De mindez nem több az elvtelenség és a gyávaság takargatásánál.
EU – nyugat-balkáni csúcsot rendeznek Szófiában. A hat állam csatlakozni kíván az unióhoz, mely cserébe elvárja tőlük a jogállamiságot megszilárdító reformokat. Csakhogy a balkáni államok vezetői azt látják, egyes uniós tagállamok sem jeleskednek ezen a téren.
Az Európa illiberális demokráciáiként emlegetett Lengyelország és Magyarország a bírálatok szerint egyre távolodik a demokratikus értékektől, egyre több konfliktusa van az Európai Unióval mindkét tagállamnak, de kérdés, megérné-e a legsúlyosabb uniós szankciót alkalmazni velük szemben.
Miért népszerűek az illiberális demokráciák? Azért, mert csak a politikában illiberálisok, a gazdaságban viszont liberálisok – írja Daniel Gros a Social Europe című lapban.
Miközben Peking vendégeit ételszobrok és bőséges gyümölcstálak várták, Hszi Csin-Ping kínai elnök kezet rázott Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin mellett Alexisz Ciprasz görög miniszterelnökkel és Milos Zeman cseh elnökkel is.