19,6 millióért kínálnak egy iPhone-t az eBayen Amerikában, mert rajta van a TikTok
A TikTok betiltása miatt ügyeskedők lepték el az eBayt, akik olyan okostelefonokat árulnak, amelyekre már rá van telepítve a TikTok.
A TikTok betiltása miatt ügyeskedők lepték el az eBayt, akik olyan okostelefonokat árulnak, amelyekre már rá van telepítve a TikTok.
Egy ideje már nemcsak a használt és az új készülékek között választhatnak azok, akik telefont akarnak venni, néhány éve megjelentek a magyar piacon is a felújított készülékek. Hogy mennyire lehet bennük bízni, annak egy hónapokon át zajló teszteléssel jártunk utána.
Bár látható javulás, a magyarok több mint fele még mindig otthon tárolja használaton kívüli, régi mobiltelefonját – derült ki a Yettel legutóbbi országos, reprezentatív kutatásából. A vállalat szerint a milliónyi fiókban heverő mobilkészülékből rengeteg értékes anyag újra felhasználható lenne, miközben a bennük lévő akkumulátor évek alatt akár tűzveszélyessé is válhat.
A magyar eladók által értékesített okostelefonokról tett közzé érdekes adatokat a használt készülékekkel foglalkozó Rejoy piactér. A top 20-as listából kiderül, hogy a legtöbben 2019-es modellévből származó készülékeket, így például iPhone 11-et, Samsung Galaxy S10-et és Huawei P30-as okostelefonoknak kerestek új gazdát.
A magyarok közel kétharmada tárol otthon használaton kívüli mobiltelefont, ráadásul az esetek többségében több darab, akár 10-15 évnél is régebbi készülék hever a fiókban – derült ki a Yettel legújabb országos kutatásából. Sokan nem tudják, mit lehet kezdeni a régi telefonnal, vagy nincs kedvük foglalkozni vele, pedig a nem megfelelően tárolt elektronikai eszközök akár veszélyesek is lehetnek a környezetre. A vállalat most nagyszabású kampányt indít, hogy visszagyűjtse a régi mobilokat, és felhívja a figyelmet az újrahasznosítás fontosságára.
A telefongyűjtő akcióval nemcsak kevesebb lesz az elektronikai hulladék, de több új munkahely is létrejön.
Drasztikusan megerősödött az elmúlt évhez képest a felújított laptopok iránti kereslet – tudatta a szegmensben szerzett tapasztalatait a Furbify. A vállalat az ilyen műszaki termékekkel kapcsolatos növekvő fogyasztói bizalmat látva belépett a felújított mobilok piacára is.
A mobiltelefonok előállításához ritka nyersanyagokat használnak, a gyártás, a szállítás és a használat pedig jelentős károsanyag-kibocsátással és hulladékkal jár. Éppen ezért aggasztó, hogy aránylag kevés időt töltenek el egy tulajdonosnál: a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása szerint a használt mobiloknak mintegy fele legfeljebb kétéves, 85 százalék pedig nem idősebb öt évnél.
A Magyar Telekom most induló Mobildonor programja az otthon kallódó okostelefonok összegyűjtésével segít rászoruló családoknak, hogy ők is beléphessenek a digitális világba.
Úgy működik, mint az üvegvisszaváltás: a használt telefont be kell tenni az automatába, a gép megállapítja az árat, majd kiadja a cédulát, amely a pénztárnál vásárlási utalványra váltható. Az USA és Nagy-Britannia után immár Németországban is kísérleteznek az amerikai ecoATM cég készülékeivel.
A használt mobiltelefonok piaca egy növekvő bevételforrás lehetne az iparági szereplők számára – ha a felhasználók megbíznának a second hand készülékekben. Ehhez meg kellene nyerni a fogyasztók bizalmát, és meggyőzni őket, hogy érdemes szakértő kezekbe adniuk a használt készülékeket.
Pár hete még csak jövő évi tervként szerepelt, hogy az eddigieknél jóval olcsóbban fog – felújított – prémiumtelefonokat árulni a Samsung, de most begyorsított a dél-koreai cég.