Miért idegesít minket, ha visszahalljuk a saját hangunkat?
Van rá tudományos magyarázat.
Van rá tudományos magyarázat.
Szirénázó mentőautó? A szomszéd fúrógépe szombat reggel hétkor? Síró csecsemő egy tízórás repülőúton? Egyik sem sérti annyira a hallójáratainkat, mint az a fajta hang, amit már az őskor óta gyűlölünk.
Meghalt <strong>Elwood Edwards</strong>, a betárcsázós internet korszakának meghatározó hangja, aki a világszerte használt amerikai AOL szolgáltatásban milliókkal közölte nap mint nap, hogy levelük érkezett.
A hang vonzerejének számos társadalmi következménye lehet. A vonzóbb hangú embereket gyakran hatékonyabb vezetőnek tartják, ennek megfelelően előnyt élveznek a felvételi döntéseknél, de romantikus partnernek is szívesebben választják őket.
140 decibeles hangerőt képes kiadni magából egy mianmari halfajta.
A DXOMARK független tesztlabor szerint a Honor Magic6 Pro három szempontból is a jelenleg elérhető legjobb okostelefon. Olyan modelleket utasít maga mögé, mint a Samsung Galaxy S24 Ultra és az iPhone 15 Pro Max.
Olyan MI-alapú szolgáltatással állt elő a Podcastle, mellyel a legegyszerűbb eszközökkel is professzionális, stúdióminőségű hangsávokat lehet készíteni – a háttérzajt is képes kiszűrni a felvételből.
Eredetileg a vulkánkitörések és a földrengések pontos érzékelésére tervezték azt a kutatóballont, ami nemrég a sztratoszférában rögzített furcsa hangokat.
A Tel-Avivi Egyetem kutatói szerint a bajban lévő növények olyan hangosan beszélnek, hogy azt 3–5 méterre is hallani lehet. Az emberi fül számára nem hallható frekvencián szólalnak meg.
Az ELTE etológusainak legújabb kutatása szerint a két faj evolúciós távolsága ellenére a kutyák és az emberek agya hasonlóan dolgozza fel a környezet hangjait.
A hangszalagok túlzott terhelésére figyelmeztet egy intelligens, viselhető eszköz. Az úgynevezett vokális fáradtság fokozottan érinti a hangjukat sokat használókat, így az énekeseket, a rádiósokat, a színészeket, a tanárokat, az ügyfélszolgálati dolgozókat.
Egy valamit nem akar az ember hallani, amikor áthalad egy hídon: furcsa zajokat. Az amerikai Golden Gate hídnál azonban épp ezt tapasztalják az áthaladó autósok.