Belenéz az e-mailekbe a Google mesterséges intelligenciája, aztán ha kell, előveszi a naptárat is
A Google már elkezdte bevezetni a Gmail új funkcióját, ahol a Gemini dolgozik azért, hogy semmiről se maradjon le a felhasználó.
A Google már elkezdte bevezetni a Gmail új funkcióját, ahol a Gemini dolgozik azért, hogy semmiről se maradjon le a felhasználó.
Összeurópai mozgalom indult az amerikai termékek és szolgáltatások bojkottjára Donald Trump külpolitikai ámokfutásának hatására. Sok mindent kiválthatunk európai alternatívákkal, de a Google-nak, a Facebooknak és a Microsoftnak egyelőre nem kell attól tartania, hogy bevételei a kontinensen úgy visszazuhannának, mint Elon Musk Teslájának.
A Google az egyre aktívabb kiberbűnözők miatt úgy döntött, megváltoztatja a Gmail kétfaktoros azonosításának módját.
Nem ritka ma már, hogy valaki úgy dönt, külön Gmail-fiókot nyit a munkahelyi és egy másikat a privát levelei számára, de persze annak sincsen akadálya, hogy akár három (vagy több) fiókja legyen valakinek. A Google gondoskodott arról, hogy igen egyszerű legyen a váltás ezek között.
A Google levelezője, a Gmail mögött dolgozó rendszerek rengeteg e-mailt szűrnek ki naponta, de előfordulhat, hogy egy mégis átcsúszik a hálón. A vállalat azt is elmondta, milyen módszerrel próbálkoznak most a leginkább a bűnözők.
Eddig csak kézzel lehetett módosítani, ha egy e-mail küldésénél rossz helyre írta az ember a címzett és a másolatot kapó személy e-mail-címét. Most azonban ennek vége.
Átláthatóbbá teszi az alkotók számára a beérkező üzenetek kezelését az Instagram, és az Insta-sztorikra kapott reakciók is könnyebben kezelhetővé válnak.
Az informatikusként dolgozó Sam Mitrovic egy hosszú blogbejegyzésben ecsetelte, miként próbálták meg őt átverni a hackerek. Volt abban minden, a mesterséges intelligenciával lebonyolított hívástól kezdve a kamu e-mail elküldéséig. A legijesztőbb azonban az előbbi precizitása.
Nem kell többé állandóan megnyitnia a leveleit: a legfontosabb információkat a levelező tetején, kártyákon láthatja a Gmailben, legyen szó esedékes számláról, kiszállítás alatt lévő csomagról vagy szállással kapcsolatos információkról.
Megérti a levelezés tartalmát, és annak megfelelően javasol komplett válaszokat a Google mesterséges intelligenciája a Gmailben. Van azonban egy elég komoly korlátozás.
Az asztali után a mobilos Gmailben is megjelennek a hitelesítő kék pipák, melyek azt jelölik, hogy az adott e-mail feladója megbízható. Ezzel könnyebb lehet kiszűrni a csalókat.
A Gmail asztali böngészőben használt változatában egy ideje már lehet a Google mesterséges intelligenciája segítségével keresgélni a levelek között, most azonban elkészült a mobilos verzió is.