Utasokat ebédeltet meg a budapesti metrón az ázsiai séf
Érdemes résen lenni: a négyes metrón eddig paradicsomos spagettit, croissant-t, camembert sajtot, görög salátát is kóstolhattak a szerencsések.
Érdemes résen lenni: a négyes metrón eddig paradicsomos spagettit, croissant-t, camembert sajtot, görög salátát is kóstolhattak a szerencsések.
A három Michelin-csillagos éttermek világát egészen máshová tennénk a polcon, mint a saját konyhánk világát. Christian Le Squer, a párizsi Le Cinq séfje azonban visszaránt minket a földre: a budapesti Costes Downtownban, Molnár Márk séffel közös vacsorája előtt arról beszélgettünk, miért nem tudja kivonni magát a magas gasztronómiai kultúra sem a világban zajló folyamatok alól, hogyan hat a klímaváltozás a fine-diningra, és hogy kimehet-e a divatból a francia konyha.
Chevalier de l'Ordre du Mérite Agricole – a francia Mezőgazdasági Érdemrend lovagi fokozatát ezúttal nem egy derék francia szakács, hanem egy indiai érdemelte ki.
Az olasz és a francia gasztro nagyhatalmak cukrászati vetélkedéséből egyértelműen a franciák kerültek ki győztesen, a viszonylag kevés számú talján édesség azonban csaknem annyira híres, mint az összes francia sütemény együttvéve. Ráadásul könnyen, gyorsan összeállíthatók, és máris dolce vita.
Úgy volt, hogy ezen a hétvégén már mindenképpen tavaszt idézünk. Flekkent akartunk sütni, igaz még csak a konyhai grillen, és hozzá jó adag zöld salátát falni. Nem szorul magyarázatra, mitől ment el a kedvünk. Már megint egy beszorulós, téli vasárnapnak nézünk elébe. Depresszióba azért nem esünk, de egy csirkét mindenesetre jól elsózunk. Illetve be.
Ha valamit elvárunk egy párizsi utazástól, legyen bármilyen rövid és takarékos is, az egy művészi ebéd. Van rá lehetőség.
„Adjatok vajat, vajat s még vajat!” Nem a pusztába, hanem a francia konyhákba kiáltotta szavait Fernand Point, a nouvelle cousin atyja, amikor éppen a világ vezető konyhaművészetének megújításán fáradozott. S bár már több mint fél évszázada az égi serpenyőkben sercegő vajra felügyel, tanácsa most is megszívlelendő. Vaj nélkül e heti fogásunk elképzelhetetlen.
A neves francia séfek 2006-ban fordultak a kulturális miniszterhez, hogy terjessze fel a nemzetközi szervezetnél a...
A Francia kulinária című könyvben nincs szigorúan alkalmazott struktúra, a gasztronómiához kapcsolódó bármilyen fogalommal szembetalálhatjuk magunkat olvasás közben. A káoszban mégis van harmónia, ez pedig a francia konyha iránti rajongás.
2006-ban jelent meg a Vince kiadó által a Kulinária- Európai konyhaművészet című hatalmas enciklopédia, amiben az írók...
A francia fővárosban ugyanis bőven akad munkásokat kiszolgáló büfé, ahol 30 Euró alatt, kiadós ebédre lelhetünk, akár...
Bár a trendek nem kifejezetten a tradicionális magyaros konyhát részesítik előnyben, neveltetésünkből és kulturális...