Trump hétfői rendelete újabb fordulatot hozhat TikTok-ügyben
Trump elrendelte egy amerikai szuverén vagyonalap létrehozását, amely megvásárolhatja a TikTokot.
Trump elrendelte egy amerikai szuverén vagyonalap létrehozását, amely megvásárolhatja a TikTokot.
Trump aránytalan finanszírozásra és túlzott kínai befolyásra hivatkozva léptetné ki az USA-t az Egészségügyi Világszervezetből, ám a problémás jogi folyamathoz kevésnek tűnik egy elnöki rendelet. Az amerikai hozzájárulás Washingtonból nézve aprópénz, kiesésével mégis mindenki, még az USA is nagyot veszít. Kína előtt pedig új lehetőségek nyílhatnak.
John Coughenour szerint a rendelet kirívóan alkotmányellenes.
A beiktatása előtti utolsó napon Washingtonban tartott gyűlést Donald Trump, ahol egy sor első napos elnöki rendeletre tett ígéretet, többek között az illegális bevándorlás megállítására, a transzneműek jogainak csorbítására és titkosított kormányzati dokumentumok nyilvánosságra hozatalára.
Elnöki rendeletben biztosítana maga számára teljes ellenőrzést a Szahalin-2 gáz- és olajprojekt felett Oroszország. A Shell már eleve ki akart szállni a projektből, a japán résztulajdonosok még reménykednek, hiszen a szigetország LNG-igényének tíz százalékát innen fedezik.
Az amerikai elnök aláírta a rendeletet, amely értelmében semmilyen ügyletet nem lehet majd bonyolítani a TikTokot készítő kínai céggel. A rendelkezés szeptember 20-án lép életbe.
Az amerikai elnök a szólásszabadság védelmére hivatkozott. A cenzúrázó platformoknak állami támogatást sem adnának.
Deportáltak egy, 14 éves kora óta az Egyesült Államokban élő mexikói nőt, aki illegálisan érkezett az országba. Két gyermekét és a férjét kellett maga mögött hagynia.
Új beutazási rendelet kiadását fontolgatja az amerikai elnök, miután egy fellebbviteli bíróság csütörtökön elutasította a korábbi felfüggesztése miatt benyújtott kormányzati fellebbezést.
Szombaton is dolgozott: három rendeletet írt alá Donald Trump, amivel fokozni akarja az Iszlám Állam elleni harcot.
Elnöki határozatra Oroszországban újra alkoholos italnak minősítették a sört, ugyanis így próbálja meg az orosz kormányzat felvenni a harcot az egyre terjedő alkoholizmussal szemben.