Teszt Elke - Csillagállás és asztrológia
2025 izgalmas év lesz az asztrológia és csillagászat kedvelői számára. Íme néhány fontosabb esemény és bolygóállás, amit érdemes figyelemmel kísérni
2025 izgalmas év lesz az asztrológia és csillagászat kedvelői számára. Íme néhány fontosabb esemény és bolygóállás, amit érdemes figyelemmel kísérni
Japán kutatók két, a Földtől azonos irányban lévő objektumot fedeztek fel, ám a tulajdonságuk minden szempontból zavarba ejtő.
A Nagy Magellán-felhőben található WOH G64 a tudósok szerint hamarosan felrobbanhat, ám előtte még sikerült felvételt készíteni róla.
Az Európai Űrügynökség az eddigi legnagyobb felbontású képeket adta közre a Napról, amikbe bele is lehet nagyítani. Mindez közelebb viheti az emberiséget az égitest természetének megértéséhez.
A kutatók a Barnard-csillag körül találták meg azt az újabb exobolygót, aminek csupán 3,15 földi napra van szüksége ahhoz, hogy megkerülje a központi csillagát.
Izraeli kutatók szerint a fekete lyukak valójában nem fekete lyukak, hanem fagyott csillagok, amelyek korábban is létrejöhetnek, mint azt eddig gondolták.
Svéd kutatók a Földtől mintegy 180 fényévre található vörös óriáscsillagot, az R Doradust tanulmányozták, ami közelebb vihet ahhoz, hogy megértse a tudomány, miként működik a Nap.
Kínai tudósok most írták meg egy tanulmányban: 2022 októberében felfigyeltek egy szokatlanul erős sugárzásra, amelynek kiindulópontja a Földtől 2,4 milliárd fényévre található. Kiderült, anyag és antianyag ütközött össze.
1946 után most először robbanás várható az Északi Korona csillagképben, a Földtől mintegy 2500 fényévnyire. A nóva néhány napig szabad szemmel is megfigyelhető lesz.
Egy nemrég megjelent tudományos publikációban arról értekeznek a szerzők, hogy a szimulációk alapján 2,8 millió évvel ezelőtt egy idegen csillag robogott el a Naprendszer mellett. A jövőben is történni fog hasonló.
Ausztrál tudósok szerint a J0529-4351 kódjelű objektum 300–500 billiószor fényesebb lehet, mint a Nap, és minden nap elfogyaszt egy akkora csillagot, mint a miénk.
Holland tudósok szerint a fekete lyukak kozmikus részecskegyorsítóként működhetnek, amelynek hatását a Föld felső légkörében is érezni lehet.