Online randis „testbeszéd” – három intő jel, hogy nem érdekled a párod
Három erős ráutaló jel, hogy feleslegesen strapálod magad az online társkeresőn.
Három erős ráutaló jel, hogy feleslegesen strapálod magad az online társkeresőn.
Egy kis újítást fedeztek fel a népszerű csevegőszolgáltatás legújabb bétaverziójában. A WhatsApp a felhasználó szeme elé tolja majd a jövőben, hogy biztos lehet abban, nem érhetik el illetéktelenek a csevegéseket.
Miért pont a WhatsApp maradna ki a mesterséges intelligencia szolgáltatásaiból, különös tekintettel arra, hogy az üzenetküldő „gazdája”, a Meta maga is elkötelezett a MI fejlesztése mellett. Egy újabb adalék: hamarosan érkeznek a MI-alapú csevegések. A parancsikon már meg is született ezekhez.
Az YPulse ifjúságkutató szervezet szerint az emberek arra törekszenek, hogy szövegesen minél pontosabban fejezzék ki érzelmi reakciójukat. Ez hívta életre az IJBOL-t is.
A tervek szerint 2023 végéig mindenkinél alapértelmezett lesz az üzenetek végpontok közötti titkosítása a Facebook Messengerben, de már most milliókra kiterjesztik azt.
Még több adatkezelési opciót tett elérhetővé a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI, már kérhető, hogy ne jegyezze meg a beszélgetéseket a szolgáltatás.
Van, amikor beválik a tinédzsermódszer, és van, amikor nem.
Miért nem szeretnek telefonálni a fiatalok? És miért lenne nekik sokkal jobb – akár a magányukat, a pszichés egészségüket befolyásolva –, ha rendszeresen felhívnának valakit? Pszichológusok magyarázzák el a telefonálás lélektani hátterét és hasznát.
A közösség ereje, a kollektív fellépés, az együttműködés számos területen hozhat komoly eredményeket. De vajon hogyan lehet rávenni az embereket arra, hogy tegyék félre önzésüket a köz érdekében?
Nemrég egy szinte kamaszkorú magyar Youtube-videóssal kapcsolatban merült fel a gyanú, hogy részt vett egy gyermekkorú lány netes vetkőztetésében. De nem kell ehhez népszerű vloggernek lenni, a gyerekek sokszor egymást rántják a zaklató szerepébe, családi háttértől, közegtől függetlenül bárkiből lehet társtettes, ha rossz társaságba kerül. Jeleket azonban az áldozatok és a bántalmazók is adnak – a szülők feladata pedig az, hogy ezeket észrevegyék és a problémát kezeljék – mondta lapunknak Bojti Andrea, klinikai gyermek- és ifjúságpszichológus.
Egyes bétatesztelők már próbálgathatják a WhatsApp újdonságát, ami lehetővé teszi a hangfelvételek megállítását, és későbbi folytatását.
Minden második magyarnak átalakultak a társas kapcsolatai a járvány alatt. Ma már a megkérdezettek 60 százaléka chatel heti rendszerességgel munkatársaival, 82 százalék pedig a családjával, barátaival. A Samsung most publikálta nyáron végzett kutatásának eredményeit, melyekből az elmúlt év változásai mellett az is kiderül, hogyan látják a magyarok a virtuális kapcsolatok jövőjét.