Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#burnout_szindróma

BrandChannel Remotiv

Így ismerje fel a burnout szindrómát!

A kiégés, más néven burnout szindróma fizikai, érzelmi és mentális kimerüléssel járó tünetegyüttes. Leggyakrabban munkahelyi környezetben jelentkezik, de előfordulhat például tanulmányi stresszhelyzetekben vagy bármilyen hosszú távú, intenzív érzelmi erőfeszítés esetén. De mi vezet el idáig, hogyan ismerhető fel, és mit tehetünk ellene?

BrandChannel Sedacur forte

Ön is „kiégett” már ebben az évben? – Mindent a burnout-szindrómáról

A kiégés a stresszt követően – mi több, annak sokszor egyenes következményeként – a modern ember egyik leggyakoribb fizikai-lelki betegsége. A fokozott terhelés, annak vágya, hogy életünk minden területén maximálisan teljesítsünk, kiváló munkaerők, szülők, barátok legyünk, sajnos sok esetben oda vezet, hogy elveszítjük önmagunk és az életünk felett a kontrollt. De mi is az a burnout, melyek az árulkodó tünetei, és mit tehetünk annak érdekében, hogy megelőzzük?

Vállalat + Vezető hvg.hu

Akik tényleg belehalnak a munkába – Japánban új szó is született az agyonhajszolt dolgozókra

Karosi – így hívják azokat japánban, akik a túlmunkába halnak bele. Tavaly több mint 1400 dolgozó karosi lett. A pozitív visszajelzés hiánya borzalmasan kártékony. A helyzet azért is drámai, mert néhány év alatt tízszeresére nőtt a halálba hajszoltak száma, mindennek persze gazdasági következményei is vannak, hiszen a cégeknek komoly kártérítéseket kell fizetni az elhunytak hozzátartozóinak. A japán kormány most talán lép.

Plázs MTI

Népbetegség áldozata lett a Shalke 04 edzője

Egy szerdán nyilvánosságra hozott jelentés szerint népbetegséggé vált Németországban az úgy nevezett burnout szindróma, vagyis a teljes kiégés. A napokban nagy megdöbbenésre a labdarúgó bajnokság első osztályában szereplő Schalke 04 csapatának rendkívül népszerű vezetőedzője azonnali hatállyal lemondott tisztségéről, mert kiégett.

Plázs hvg.hu

Figyelmeztető jelek, hogy kiégtünk

A kiégés, vagy burnout az 1970-es évek közepén került be a köztudatba, s azóta is leginkább a munkavégzéshez kapcsolják. De valóban a munkával kapcsolatos feszültség, a rossz munkahelyi viszony felelős a kiégésért, vagy éppen fordítva? Egy biztos, a jelenség mára a pszichológia egyik legnépszerűbb témaköre lett.

Karrier László Éva Lilla

Árulkodó jelek: miből vehetjük észre, hogy kiégtünk?

Ki ne érezte volna már, hogy elfáradt a motor, munkája már nem okoz örömet, kiégett? A burnout szindrómát évtizedek óta ismerik és kezelik, ám míg külföldön egyre több kutatás lát napvilágot a témában, addig a hazai helyzet aggasztó. Nem veszünk tudomást a tünetekről, legyintünk, majd megoldódik, és csak legvégső esetben kérünk segítséget. Mi vezet a teljes kiégéshez? Szakembereket kérdeztünk.