Reagált Rácz András felajánlására a Magyar Nemzet publicistája, nem megy el vele Bucsába
Philál Tamás fél a háborús helyzettől és úgy gondolja, nem lehet megtudni, hogy mi az igazság.
Philál Tamás fél a háborús helyzettől és úgy gondolja, nem lehet megtudni, hogy mi az igazság.
Pilhál Tamás kételkedés nélkül, határozottan állt bele arccal az orosz propagandába.
Szergej Mingazovot azért vitték el, mert a bucsai mészárlásról posztolt a közösségi médiában.
A férfi Putyint és a bucsai tömeggyilkosságot bírálta, ezért börtönbe zárták. A felesége nehezen, de Lengyelországba tudott menekülni.
Előre be nem jelentett látogatást tett Ukrajnában Jun Szok Jol dél-koreai elnök, ahol délután egyebek mellett Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is tárgyal – közölte a dél-koreai elnöki hivatal szombaton.
„Az összes, hozzánk tartozó területet felszabadítjuk és ismét kitűzzük az ukrán zászlót minden városunkban és településünkön” – jelentette ki az elnök.
A Kijev melletti várost, ahol az egyik tömegmészárlás történt, egy évvel ezelőtt foglalták vissza az ukránok.
Andrij Kosztyin elmondta, hogy a megszállás alatt az orosz hadsereg több mint kilencezer háborús bűncselekményt követett el a kijevi régió bucsai járásában, aminek következtében több mint 1700 civil halt meg, ebből mintegy hétszázan Bucsában.
A New York Times nyolc hónapos nyomozómunka után kiderítette, hogy a 234. légideszant ezred katonái követték el a gyilkosságokat.
A ferencvárosi önkormányzat meghívására rövid időre Budapestre látogatott az ukrajnai Bucsa polgármestere. Bucsa nevét április elején ismerhette meg a szélesebb közvélemény, miután az orosz fegyveres erők elhagyták a Kijevhez közeli megszállt kisvárost, és fény derült azokra a borzalmakra, amiket az ott tartózkodásuk alatt elkövettek. Anatolij Fedoruk, Bucsa polgármestere is a városban volt a tömegmészárlások idején, a hvg.hu-nak adott interjúban pedig többek között a traumákról, a magyar kormány Ukrajnához való viszonyáról és a továbblépésről is beszélt.
Száz napja indított inváziót Oroszország Ukrajna ellen. Míg a háború kezdetén az oroszok célja egész Ukrajna elfoglalása és Volodimir Zelenszkij elnök, illetve a kormány megbuktatása volt, mára a harcok az ország keleti régiójára összpontosulnak. Nagyítás képgalériánk az agresszió okozta drámát igyekszik megmutatni – amennyire ez így lehetséges.
Először visszaverték az ukrán területvédelmi erők az orosz támadást Bucsában, pár nappal később viszont az oroszok visszatértek és akkor már nem kegyelmeztek. A The New York Times tényfeltáró riportja lépésről lépésre mutatja be, hogyan terelték a kivégzőhelyre a már fegyvertelen, hátrakötözött kezű foglyokat az orosz katonák.