Ez még nem a repülőrajt, de a 19 havi mélypontról már egy kicsit felfelé mozdult egy fontos mutató
Az üzleti szereplők hangulata javult egy kicsit a GKI felmérése szerint, a lakosságé egyáltalán nem.
Az üzleti szereplők hangulata javult egy kicsit a GKI felmérése szerint, a lakosságé egyáltalán nem.
A nagyvállalatok vezetői már nem annyira pesszimisták, mint 2024 közepén, ebben szerepe van a kormány gazdaságélénkítő lépéseinek. Optimizmusról azonban szó sincs, a legtöbben stagnálást várnak.
Még mindig pesszimista a jövőkép a cégeknél, de már egy kicsit jobb, mint az elmúlt fél évben volt – mérte a K&H. Egyre több cégnél okoz gondot az, hogy a vásárlók spórolnak, és nagy a kockázat, hogy még 2024-ben is tartósan beragad az ország egy 5 százalék fölötti inflációs szintre.
Az építőiparban a hangulat már olyan, mint a Covid idején volt, ám összességében így is egyre bizakodóbbak a magyar cégek.
A lakosság erősen javulónak értékelte saját pénzügyi helyzetét az előző hónaphoz képest, és jelentősen csökkent a munkanélküliségtől való félelem is.
Az építőipari vállalkozások várakozásai kissé kedvezőbbek lettek februárban.
Most kevésbé bíznak meg az oroszok Putyin elnökben, mint korábban.
Az ipari bizalmi index júniusban csak az egyharmadát dolgozta le a járvány idején bekövetkezett visszaesésének.
Egy kicsivel tovább nőtt a GKI fogyasztói bizalmi indexe, de még mindig nagyon rossznak látják az emberek a gazdaság jövőképét.
A magyarok többsége nem érzi túlzónak, ahogy a média kezeli a koronavírus-helyzetet, de azért jobban hisznek a tudósoknak és a kormánynak.
Hómapok óta romlanak az üzleti várakozások, és a lakosság is egyre rosszabbnak látja a pénzügyi helyzetét.
2006 óta nem volt olyan mélyen a Vlagyimir Putyin orosz államfő iráni bizalom szintje, mint most: az állami VCIOM közvélemény-kutató szerint a bizalmi index jelenleg 31,7 ponton áll, míg januárban ez a szám még 33,4 százalék volt.