Elárulta Nagy Márton, milyen árstopra célzott hétfő reggel
„A családok és a nyugdíjasok védelme érdekében”.
„A családok és a nyugdíjasok védelme érdekében”.
Kvartett helyett ezúttal csak duó: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő tartották a kormányinfót. Májusban jön a kínai elnök, kivenné a kormány az igazságügyi minisztert a kegyelmi ügyekből, Magyar Péterrel viccelődött Orbán Viktor és Gulyás Gergely.
A régiós üzemanyagpiacon a magyarországi árak a középmezőnyben vannak, de 30-40 forintos literenkénti különbség az országok árai között már az egyensúly megbomlásához és a benzinturizmus megindulásához vezethetne.
Nagyon csúnya vége lett a legutóbbi benzinárstopnak, most viszont a gyenge forint és az orosz-szaúdi politika miatt újra annyira megdrágult a benzin, hogy a hatósági ár ötletével játszik a kormány. És jól láttuk: ez komoly népszerűséget hoz nekik, egészen addig a pontig, amikor már nem a totális káosz fenyeget.
Hernádi Zsolt viszont 2023-at sem látja könnyebbnek, mint 2022 volt.
Eladott tartálykocsi és telephely, több tízmillós banki kölcsön, kényszerű tőkeinjekció más érdekeltségekből – ilyen és ehhez hasonló lépésekre kényszerültek a kis benzinkutasok, hogy kompenzálják a 2021 őszén bevezetett benzinárstop miatt elszenvedett veszteségeiket, nem beszélve a Mol által elvitt nagy vevőikről. Azt eddig is lehetett tudni, hogy összességében százmilliárdos nagyságrendű a káruk, ám most egy konkrét töltőállomás-üzemeltető példáján részletesebben is megismerhetjük, miből állt össze a veszteség, és milyen lépésekre kényszerül egy a vállalkozás, hogy fenn tudjon maradni.
Ötödével többet tankoltak az emberek az elmúlt évben.
A testület azzal az indoklással szüntette meg az eljárásokat, hogy a bepanaszolt jogszabályok már nincsenek érvényben, a panaszosokat pedig személy szerint nem érték szankciók.
Már látszik a benzinárstop kivezetésének hatása a közúti forgalmon is.
Elkezdte kifizetni a kis benzinkutak árstopos támogatásának utolsó részét a kormányzat.
Négyből két árstop már elesett, szóval nem igaz, hogy „működnek”. Nem igaz, hogy a kormány a termékhiányhoz köti az árstopok kivezetését, hiszen termékhiányok vannak. Nem igaz, hogy az árstopok mérséklik az inflációt, ellenkezőleg, növelik azt. Nem igaz, hogy a kormány mindent megtesz az árstopok fenntarthatóságáért – hiszen az árstopok önmegsemmisítő intézkedések.
Az Egyensúly Intézet felmérése szerint a magyarok több mint fele ruhavásárlást és lakásfelújítást sem tervez.