Franciaország ismét Új-Kaledónia destabilizációjával vádolja Azerbajdzsánt
Az azeriek szemében régóta szálka a francia–örmény együttműködés, amelynek jelentős katonai vonzata is van, így ahol tudják, ott igyekeznek gyengíteni Párizs pozícióit.
Az azeriek szemében régóta szálka a francia–örmény együttműködés, amelynek jelentős katonai vonzata is van, így ahol tudják, ott igyekeznek gyengíteni Párizs pozícióit.
A tüntetők azzal vádolták az Európai Uniót, hogy az azerbajdzsáni gázszállításokért cserébe szemet huny az örmények szenvedése felett.
Az azeri főügyészség szerint a hadműveletben részt vevő katonák öt orosz katonát öltek meg a gépkocsijukra lőve, mert "összetévesztették" őket az örmény szakadárokkal. Egy hatodik oroszt azonosítatlan örmény egységek tagjai öltek meg, akik szintén rálőttek a járművére.
Brüsszel ellenőrzi az örmény határvadászokat a két állam vitatott határán. Baku erőteljesen tiltakozott épp úgy, mint az ellen, hogy az Európai Parlament jelentése elítélte az emberi jogok megsértését Azerbajdzsánban. Ursula von der Leyen Bakuban jelentette be korábban, hogy az EU jelentős részben azeri energiával akarja kiváltani az oroszt.
A Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének legutóbbi, jereváni csúcstalálkozóján több olyan epizód is lejátszódott, ami rámutatott arra, hogy Oroszország még a saját katonai tömbjén belül is páriává vált.
Az azeriek szerint megtették a szükséges válaszlépéseket.
Az erről kiadott közlemény szerint Azerbajdzsán nyitott tüzet egy határmenti faluban.
Éjjel is folyamatosan lőtték egymást az azeri és az örmény csapatok a vitatott hovatartozású enklávéban, Hegyi-Karabahban. Az örmények – akik szerint Azerbajdzsán "terrorista zsoldosokat" is bevetett – lelőttek három azeri helikoptert, az egyik Iránban csapódott be. Az azeri fél pedig közölte: vagy kivonulnak az örmények, vagy folytatódik a háború.