Ingyenessé teszi az Alibaba a mesterséges intelligenciáit
A kínai cég közlése szerint a nyílt forráskódú generatív mesterséges intelligenciákat bárki letöltheti és szabadon módosíthatja.
A kínai cég közlése szerint a nyílt forráskódú generatív mesterséges intelligenciákat bárki letöltheti és szabadon módosíthatja.
A kínai techóriás három év alatt költ ennyit a mesterséges intelligencia kutatására és a felhőalapú számítástechnika fejlesztésére.
Hszi Csin-ping kínai államfő elnöklése az állami vezetők és a nagy techcégek szimpóziumán, valamint az Alibaba korábban évekre eltüntetett alapítójának meghívása egyértelmű jelzés, hogy a Kínai Kommunista Párt barátságosabb hangvételre váltana, és javítaná a hangulatot az ország magánszektorában.
Az Alibaba kiadta a Qwen 2.5-Max nyelvi modelljét, mely az ígéret szerint jobb, mint a DeepSeek, az OpenAI és a Meta hasonló megoldása.
A PDD Holdings részvényárfolyama egy nap alatt 28 százalékot zuhant.
Először sokan áprilii tréfának gondolták, de az Alibaba közölte, valóban dolgozik egy rakétaalapú kiszállítási technológián.
A kínai dollármilliárdos, aki az utóbbi időkben kínos vizsgálatokon esett át Pekingben, korábban nagyszabású részvényeladást jelentett be, de most azt közölte: az Alibaba-részvények árfolyama annyira csökkent, hogy már nem érdeke az eladás.
A kínai cégcsoport három kontinensen is jelen van, tulajdonosai közt van az Alibaba-csoport is.
2020-as beszéde után hirtelen mégsem engedték tőzsdére lépni egyik vállalatát, aztán megsokasodtak a cégei ellen indított eljárások is.
Kínának mostantól már két, mesterséges intelligenciára épülő csevegőbotja is van. Az Alibaba bejelentette: elérhetővé teszi a saját fejlesztését, aminek egyelőre csak kínai neve van, bár állítólag angolul is tud.
Újra tőzsdére mehet az immár szétszabdalt webkereskedő óriás.