Radioaktív hulladékból készítettek akkumulátort, a fényt hasznosítja az új megoldás
Fényt állít elő, és hasznosítja napelemmel az az akkumulátor-megoldás, amit amerikai kutatók dolgoztak ki.
Fényt állít elő, és hasznosítja napelemmel az az akkumulátor-megoldás, amit amerikai kutatók dolgoztak ki.
Ehhez persze egy új platform is kell az autókban.
Egy egyszerű és olcsó módszert dolgoztak ki a Fudan Egyetem kutatói, amely ha beválik, jelentősen csökkenhet az akkumulátorhulladék.
Tudományos és orvosi alkalmazásban is fontos szerepe lehet annak az új telepnek, ami a radioaktivitást hasznosítja, és még biztonságos is.
Az egész hajlítható okostelefont kitöltő akkumulátorok jöhetnek, ha valósággá válik a Samsung szabadalma.
Egy új, porózus kristállyal oldanák meg s Cornell Egyetem kutatói, hogy ne legyen több akkumulátortűz.
Számos területen hozhat előrelépést az e-autózás területén a Panasonic új, 4680-as akkumulátora, mely a gyártó szerint már a tömeggyártásra is készen áll.
A megújuló energiák környezetbarát eltárolását segítheti a kínai kutatók által fejlesztett, az eddigieknél jobb és olcsóbb folyadékalapú akkumulátor.
Kicsi a bors, de erős: bár csak 0,002 milliméter vastag egy újonnan fejlesztett telep, mégis képes 1 volt feszültség leadására. Ez pedig számos területen hozhat áttörést, de azért még csiszolni kell rajta.
Számos alkalmazásban lenne hasznos egy olyan akkumulátor, amit gyakorlatilag sosem kell cserélni. Két, amerikai központú cég most épp ezen dolgozik, méghozzá nukleáris energia felhasználásával.
Kínai kutatók olyan új anyagot fejlesztettek, mellyel kiváltható lehet az akkumulátorok ma legköltségesebbnek számító komponense.
Szinte hihetetlen, milyen vékony az a telep, amelyet akár könnyekkel is tölteni lehet, és kontaktlencsébe szánják.