Valós időben olvassa a gondolatokat egy új kínai chip, amit az agyba kell beültetni
A komplex kínai nyelvvel is megbirkózik a NeuroXess agyi chipje, de ez még messze nem az összes figyelemre méltó képessége.
A komplex kínai nyelvvel is megbirkózik a NeuroXess agyi chipje, de ez még messze nem az összes figyelemre méltó képessége.
Hamarosan akár egy robotkart is irányíthatnak azok, akik megkapták a Neuralink agyi chipjét – eddig ugyanis csak digitális eszközöket tudtak, mint például egy számítógép mutatóját.
Grafénból készült, atomnyi vastagságú chipet fejlesztett egy nemzetközi kutatócsapat, amit most először ültetnek majd be egy agydaganattal küzdő emberbe. Ha beválik, az epileisziáról és a stroke utáni agyi működésről is többet lehet majd megtudni.
Az amerikai gyógyszerészeti hatóság szerint a Neuralink új chipje, a Blindsight egy „áttörést jelentő eszköz”, ám Elon Musk állításait a vakság gyógyításáról egyelőre nem szabad készpénznek venni.
A második páciensnél már nem figyelhető meg az implantátum szálainak visszahúzódása, ezt több módszerrel is igyekeztek megelőzni a Neuralinknél. A cég vázolta néhány jövőbeni tervét is.
Az első beteg már megkapta azt az új agy–beszéd chipet, mely képes lehet visszaállítani a kommunikációs képességeket egy számítógép segítségével.
Még az idei évben további nyolc emberbe beültetnék a Neuralink gondolatolvasó chipjét, amelyet most kapott meg a második alany. A dolgot egyébként egy maratoni podcastbeszélgetésben jelentette be Elon Musk, különösebb hírverés nélkül.
Az amerikai Synchron a világon elsőként hangolta össze az általa készített agy-számítógép interfészt az Apple csodaszemüvegével, a Vision Próval. A cég később más eszközökkel is ugyanezt tervezi megtenni.
A Tel-Avivi Egyetem kutatóinak sikerült elérniük, hogy az agy-számítógép interfész felismerje, ha a beteg egy szótagra gondol.
Elon Musk az év végéig 6–9 emberbe szeretné beültetni a Neuralink fejlesztette chipet, amivel az agy hullámait lehet kiolvasni. A második betegen a jövő héten végezhetik el a beavatkozást.
Világrekordot döntött a Precision Neuroscience, mely több mint 4096 elektródát ültetett egy emberi agyba – méghozzá nem is kicsivel szárnyalták túl az eddigi, 2048-as csúcsot.
Az X (korábban Twitter) felületére írt bejegyzéssel küldött üzenetet Emmanuel Macron francia elnöknek Paul Barbaste, a francia Inclusive Brains vezetője. A készülék különlegessége, hogy a használatához nincs szükség műtétre.