Magával rántott több darut, és ráesett egy uszályra egy összeomló híd Belgiumban, több sérült van
Egy lebontás alatt álló autópályahídról van szó.
Egy lebontás alatt álló autópályahídról van szó.
Három régió, három közösség, hat parlament, egy király – kevés olyan zavarba ejtő politikai berendezkedésű ország van Európában, mint Belgium. Nem csoda, hogy időről időre felvetődik a kettészakadás gondolata, legutóbb éppen a nacionalista Flamand Érdek előretörése miatt. Tény, hogy a flamand és vallon ellentét néha egészen abszurd jelenetekhez vezet az országban, de ennél azért bonyolultabb a helyzet. Brüsszelen például valószínűleg nem tudnának megegyezni a felek.
2019 szeptembertől lép életbe a törvény, az érintett szervezetek tiltakoznak.
Kétségessé vált, hogy csütörtökön aláírhassák az EU és Kanada közötti szabadkereskedelmi megállapodást, miután szerdán késő estig nem sikerült megegyezésre jutni a kérdésben Vallóniával. Így elmarad az EU–Kanada-csúcstalálkozó.
Kiakadtak az ultimátumon, így nincs szabadkereskedelmi egyezmény az EU és Kanada között.
A Der Spiegel című német hetilapnak nyilatkozva De Wever Európa betegének nevezte hazáját, a francia ajkú vallonokat pedig - akikre a holland ajkú flamandok egy része a flamandok által eltartottként tekint - pénzügyi infúzióra kapcsolt szenvedélybetegekhez hasonlította. "Belgium nem működik többé, Belgium bukott ország", amelynek már nincs jövője - mondta a flamand nacionalista politikus. Bírálta ráadásul a hagyományosan az ország egységét jelképező királyt is, mert "nem úgy gondolkodik, mint mi, flamandok".
Rendőrségi feljelentést tett egy vallon fiatalember, azt állítva, hogy egy flamand településen véresre verték, mert franciául beszélt az utcán - írta szerdai számában a La Derniere Heure című francia nyelvű belga bulvárlap.