Imane Helifék miatt pereli be a NOB-ot a nemzetközi bokszszövetség
Az IBA szerint a NOB megsértette a bokszolónők emberi jogait, amiért engedte indulni a párizsi olimpián Helifet és a tajvani Lint.
Az IBA szerint a NOB megsértette a bokszolónők emberi jogait, amiért engedte indulni a párizsi olimpián Helifet és a tajvani Lint.
Heten szállnak harcba a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vezetéséért, miután Thomas Bach mandátuma lejár. Nyolc európai és egy amerikai férfi után eljött az idő az első nőre a mozgalom élén? Vagy az első ázsiai elnökre? Bemutatjuk, kik a jelöltek, kik választják meg az elnököt, mik lesznek a feladatai, és kivel van a legnagyobb esélye Magyarországnak olimpiát rendezni.
Thomas Bach szerint gyesek magukévá akarják tenni annak meghatározását, hogy ki a nő.
Az olimpiai végső döntés még várat magára. A World Aquatics (WA) közben az egyéni sportágakban már jóváhagyta az orosz és fehérorosz versenyzők semleges státuszú indulását.
Thomas Bach arról nem mondott konkrétumot, hogy a rendezés szerinte mikor lenne aktuális.
A belaruszokkal együtt semlegesként indulhatnának, bizonyos feltételekkel. A párizsi olimpiáról egyelőre nem határoztak.
Úgy látszik, az olimpia szellemével a háború összeegyeztethető, de a bojkott már nem fér bele?
A sportvezetők a miniszterelnökkel a most is zajló vizes világbajnokságról és a szervezés alatt álló jövő évi atlétikai vébéről is tárgyaltak.
Thomas Bach egy nappal a női verseny lezárása után szólalt meg az orosz sportoló ügyében.
„Gyorsabban, magasabbra, erősebben – együtt”.
A NOB szerint az elnök az olimpiai mozgalom tagjaira gondolt, átvitt értelemben, nem pedig a japán lakosságra szó szerint, amikor az „áldozatok” szükségességéről beszélt.
Tokió makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy megrendezi a nyári olimpiát, amit a japánok többsége nem akar. Halasztani már nem lehet, csak törölni az eseményt, ami óriási anyagi és presztízsveszteséggel járna.