Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Szécsi_Noémi

Élet+Stílus Nemes Nikolett

Wesselényi megmentette, Petőfi kigúnyolta – Laborfalvi Róza még a halála után is szálka volt a Jókai-imádók szemében

Petőfi Sándort, az író barátját annyira feldúlta a küszöbön álló házasság híre, hogy elrohant az eljegyzési ebédjükről. Sőt még az évtizedekkel későbbi, Mikszáth-féle Jókai-életrajzban is az volt a narratíva, hogy a Nemzeti Színház vezető tragikája, „a hervadó nő” számító módon behálózta a nála fiatalabb, tapasztalatlan írót, aki még csak nem is az első férfi volt az életében. Hogy ez mennyire volt igaz vagy sem, kiderül Szécsi Noémi Jókai és a nők című könyvéből, amely az író születésének 200. évfordulója alkalmából jelent meg.

Kult Hercsel Adél

"Kétszer nyolc év, egyik sem volt diadalmenet"

Különben is, ki vesz komolyan egy olyan egyedülálló anyát, majd megcsalt feleséget, aki „puncitörténelemmel” foglalkozik? – Teszi fel a kérdést Szécsi Noémi írónő, aki legújabb, Egyformák vagytok című, a jelenkor Budapestjén, a felső-középosztály közegében játszódó regénye után komolyan elgondolkodott: lehet, hogy írt egy férfigyűlölő könyvet?

Plázs Hercsel Adél

„A nőnek teljes élete nyomorult”

Mit jelentett nőnek lenni a századfordulón? Milyennek látjuk ezt mai szemmel, és milyennek látták ők maguk a harcukat, győzelmeiket és elbukásaikat? A dualizmus felső- és középosztálybeli asszonyainak ellentmondásos, ma azonban egyesek szemében talán még irigylésre méltónak is tűnő mindennapjait bemutató kötet, A budapesti úrinő magánélete olyan világba kalauzol el minket, ahonnan visszatérve, a mai magyar közéletet is másképpen lehet értelmezni.

Shake

“Mazochizmus a budapesti élet”

A felmérések szerint folyton dühösek vagyunk, lám, már külön kampányban próbál minket lenyugtatni a Szerencsejáték részvénytársaság, nemes a cél. Pedig a dühnek szerepe van az életünkben, csak az a kérdés, mire használjuk. Szécsi Noémi könyvet írt belőle.