Közel nyolc százalékkal emeli dolgozói bérét a Penny
Infláció feletti béremelést ad munkatársainak az élelmiszer-kiskereskedelmi lánc. A fizikai dolgozók fizetése jobban nő, mint a szellemieké.
Infláció feletti béremelést ad munkatársainak az élelmiszer-kiskereskedelmi lánc. A fizikai dolgozók fizetése jobban nő, mint a szellemieké.
Januárban sem állt meg a drágulás a hazai üzletekben, és akármennyire szigorúan vonja össze a szemöldökét a kormány meg a GVH, a folyamat vélhetően folytatódhat. De emiatt tényleg a szakmai szervezeteket érdemes hibáztatni?
Drágul a tojás és a sokáig ugyanolyan árban értékesített gyorsfagyasztott zöldség is. Mi az oka? Ennek is utánajártunk, miközben november végén néztük meg az alapélelmiszerek árát a hazai kiskereskedelmi láncoknál.
Bár az inflációt a statisztikusok 3 százalékosra mérik, az élelmiszereknél ennél nagyobb drágulást tapasztalhat, aki most boltba megy. Mi is így tettünk, ahogy minden hónap végén.
Nehéz lenne elfelejteni a galoppírozó tejárakat két évvel ezelőttről. Itt még nem tartunk, de láthatóan nőnek az árak.
Az alkoholt szinte mindenhol lopják.
A cég idén 4 milliárd forintot fordít bérfejlesztésre.
A Gazdasági Versenyhivatal elnöke szerint részben az árösszehasonlító portáljuk miatt csökkent az élelmiszer-infláció júliusban, a látogatottsági adatok szerint viszont az állami árfigyelő szinte senkit sem érdekel.
Megnézték, mennyire tudna beszállni az Árfigyelő rendszerben zajló árversenybe egy magyar tulajdonú lánc, a CBA-hoz köthető Prima. Az 51 vizsgált termék közül mindössze 4 olyat találtak, ami itt volt a legolcsóbb, 30 termék viszont a Primában volt a legdrágább.
Négy nagy áruházláncból három veszteséges lett, egyedül az Aldi tudta nyereséggel zárni a 2022-es évet.
Az Aldi, a Lidl, a Penny, a Spar és az Auchan listája viszont itt van.
Hipermarketek helyett diszkontokba terelődött át a kiskereskedelmi forgalom az infláció hatására – ezt tükrözi a Trade Magazin most kiadott bolti ranglistája.