Kiadja a szabálysértő felhasználók adatait a Telegram a hatóságoknak
Indokolt esetben a felhasználók telefonszámát és IP-címét is megosztja a hatóságokkal az orosz közösségi oldal.
Indokolt esetben a felhasználók telefonszámát és IP-címét is megosztja a hatóságokkal az orosz közösségi oldal.
Tucatnyi szélsőjobbos Telegram-csatornán megy a szervezkedés világszerte, a lazán kapcsolódó közösségeket együtt Terrorgramnak nevezik. Az USA-ban az elektromos hálózat elleni támadásokat tervezik meg a csatornán, többször sikerült el is követniük merényleteket, melyek miatt egész városok maradtak napokra áram nélkül. A támadásokkal a liberális társadalmak összeomlását akarják előidézni, és fajháborút akarnak kirobbantani. A Terrorgram Európában is aktív, legutóbb a southporti gyilkosságok miatt kitört zavargások során hergelték tovább az embereket, de a Terrorgram ihletésére több gyilkosságot is elkövettek már a kontinensen.
Lekerült a Telegram honlapjáról az arra utaló szöveg, hogy a privát üzeneteket nem moderálják, a helyére egy útmutató került az illegális tartalmak jelentéséről.
Először kommentálta nyilvánosan az őrizetbe vételét Pavel Durov.
Pavel Durovnak hetente kétszer jelentkeznie kell a rendőrségen.
A Pavel és Nyikolaj Durov elleni elfogatóparancsokat már hónapokkal korábban kiadták.
Mindig is vállalta a konfliktusokat a hatalommal Pavel Durov, akit a hét végén azért vettek őrizetbe Párizsban, mert az általa alapított és vezetett Telegram közösségi oldalon gyakorlatilag semmiféle moderálás nem történik, így a platform bűncselekmények elkövetésére és illegális tartalmak közzétételére is kiválóan alkalmas. Az orosz nemzetiségű milliárdosnak korábban Putyinékkal is meggyűlt a baja.
A francia hatóságok szerint a Pavel Durov által, moderáció és a rendvédelmi szervekkel való együttműködés nélkül működtetett üzenetküldő alkalmazás megkönnyíti a kábítószer-kereskedők, a gyerekpornó-terjesztők és a csalók tevékenységét.
Elhagyta Oroszországot Pavel Durov, a VK nevű orosz közösségi oldal alapítója, aki korábban nem volt hajlandó adatokat átadni az orosz titkosszolgálatnak. Azt mondta, valószínűleg még az idén új mobiltelefonos közösségi hálózatot alapít külföldön.
A VKontakte 29 éves alapítóját, Pavel Durovot sajátos módszerrel rúgták ki a 250 millió felhasználót összehozó közösségi oldaltól, miután Putyin-közeli mágnások befolyása alá került a cég. Korábban a Kreml inkább csak a televíziókban és a nyomtatott lapokban üldözte a sajtószabadságot, az internet viszonylag zavartalanul működhetett Oroszországban.