Eddig nem látott madárfaj bukkant fel Szegeden
Gyűrűzéskor akadt a madarászok keze közé egy fiatal tamariszkuszposzáta, ami Európában is ritkaság.
Gyűrűzéskor akadt a madarászok keze közé egy fiatal tamariszkuszposzáta, ami Európában is ritkaság.
Az állatok természetvédelmi értéke egymillió forint, mérgük gyenge, rovarokat, gyíkokat esznek.
Három éve dokumentálták először a világon is csaknem egyedülálló esetet Magyarországon – most megismétlődött a „bravúr”.
Ne vigyük haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! – kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Nyugalom, várhatóan csak átvonul itt a halak kampós karmú réme.
A Dunához lehet elvinni és ott szabadon engedni azokat a tőkés récéket, amelyek gyakran kedvezőtlen feltételek között, a budapesti panelházak lapostetőin költik ki utódaikat – hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) keddi közleményében.
A madarat előtte egy afrikai mentőhelyen ápolták.
A szakemberek szerint sokat tehetünk a madarakért néhány sárgyűjtőhellyel.
A lakosság és az önkormányzatok segítségét kéri a baglyok költésének elősegítéséért a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amelynek tájékoztatása szerint műfészkek és költőládák kihelyezésével jelentősen javulnak a lakott településeken élő, rágcsálópusztító madarak életfeltételei.
Több száz madárfelmérő és -kutató tízévnyi munkájának eredményeként megjelent a Magyarország madáratlasza című könyv – közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
És összesen is ez a faj mindössze harmadik megfigyelése az országban.
Vörhenyes fecskéket eddig mindössze 20 alkalommal észleltek Magyarország területén.