Belenéz az e-mailekbe a Google mesterséges intelligenciája, aztán ha kell, előveszi a naptárat is
A Google már elkezdte bevezetni a Gmail új funkcióját, ahol a Gemini dolgozik azért, hogy semmiről se maradjon le a felhasználó.
A Google már elkezdte bevezetni a Gmail új funkcióját, ahol a Gemini dolgozik azért, hogy semmiről se maradjon le a felhasználó.
Mesterséges intelligenciára épülő keresési funkcióval bővül a Google, az újdonság leginkább a ChatGPT Searchre adott válaszként értelmezhető.
Okosabbá válhat a Google mesterséges intelligencia alkalmazása. A keresőóriás ugyanis bejelentette, hogy a Gemini mostantól kezdve emlékezni fog a korábbi csevegésekre, és ezeknek megfelelően alakíthatja majd ki aktuális válaszait.
Ízekre szedték a Google Maps alkalmazás egy új béta-változatának forráskódját, hogy megnézzék, milyen funkció beépítésére készülhet a Google.
Hiába a biztonsági intézkedések, a hackerek is aktívan keresik a kiskapukat, és kihasználják a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket. Ugyan nem támadások indítására használják az MI-t, de így is hatékony eszköz lehet a támadások megtervezéséhez.
Nagyot változtatna az Apple a digitális asszisztensén, aminek bizony már ideje volt. A mostani terv ambiciózus: az asszisztens a legnépszerűbb chatbotokkal versenyezne, igaz, a megvalósításra egy picit még várni kell.
Az év legfontosabb pillanatait felidéző összesítést kapnak a Google Photos felhasználói: saját fényképeikkel tekinthetik át, milyen volt 2024.
Új képességekkel bővülhet hamarosan az Android Gemini-asszisztense, és önállóan végezhet majd el feladatokat az alkalmazásokon belül. Úgy adhat majd le például egy ételrendelést, hogy meg sem nyitotta az erre szolgáló appot – csak megkérte a Geminit.
Androidra már február óta letölthető volt a Gemini chatbot dedikált alkalmazása, ami most már iOS-en is elérhető. Van azonban egy hiányossága a konkurensekhez képest.
Néhányan le is tudták tölteni azt a böngészőt irányító bővítményt, amit a Google egy rövid időre, tévedésből tett elérhetővé a Chrome áruházában.
Különös fejlesztésen dolgozhat a Google: a Jarvis-projekt egy olyan mesterséges intelligenciát takarhat, ami különféle feladatokat hajthat végre a felhasználó böngészőjében – parancsok mentén.
Hamarosan széles körben is bevezetheti a Google azt az új keresőt, amelynek köszönhetően már természetes emberi nyelven is lehet képeket keresni a Google Fotókon belül.