Kevesebb az Erasmus-diák, ez pedig lefelé húzza a budapesti albérletárakat
Tizenhét százalékkal kevesebbet fizetnének a bérlők mint amennyit a bérbeadók szeretnének tőlük kérni.
Tizenhét százalékkal kevesebbet fizetnének a bérlők mint amennyit a bérbeadók szeretnének tőlük kérni.
Tavaly még 10 ezer hallgató tanult külföldön az EU finanszírozta programban, amely azonban a modellt váltott intézmények hallgatói számára már nem érhető el.
A 21 érintett hazai egyetem közül 18-nak júliusban lejár a szerződése, Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár szerint Brüsszel az időhúzásra játszik.
A kultúráért és innovációért felelős miniszter szerint az elmúlt öt évben elkezdődött modellváltás nyomán a felsőoktatási intézményeknél is "óriási javulás van".
A miniszter azonban hagyott magának egy kiskaput: azt mondta, csak akkor mond le, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás ebben az ügyben.
Cseh Katalinék szerint a program finanszírozásában meg lehet kerülni a kormányt.
Pártegyetemeket csinált a kormány Gyurcsány Ferenc szerint azzal, hogy alapítványi fenntartásba adta az intézményeket. Az Erasmus-program felfüggesztésével kapcsolatban megnyilvánuló DK-elnök megérti az EU-t, hogy nem akarja „a tolvajt még külön is megjutalmazni”.
Az intézményeknek azért ment neki az EU, mert a működési modelljük nem garancia arra, hogy átláthatóan is kezelik az uniótól kapott forrásokat.
Nem elég a britek kilépése az EU-ból, még ez Erasmus-programot is otthagyták, pedig továbbra is rengeteg hallgató szeretne Nagy-Britanniában tanulni. Lengyel és magyar hallgatók ötletével foglalkozhat az Európai Parlament.
Szűk két hónappal a kilépés dátuma előtt még mindig bizonytalan, lesz-e megállapodás. Jean-Claude Juncker bizottsági elnök már arról beszél: felkészülnek a legrosszabbra.
A lehetőséggel 12 millió ember támogatása válhat lehetővé, és nem csak diákokat utaztatna az EB.
Bár akár havi száz euróval is megemelhetik az egyes országokban az Erasmus-program keretében tanuló egyetemisták ösztöndíját, azonban ez még mindig nagyon kevés a a nyugati megélhetéshez. A gondokat tetézi, hogy nem ritka, hogy csak bő két hónapos késéssel kapják meg így is a hallgatók a pénzüket, az Eötvös Loránd Tudományegyetem nagyot csúszott a kifizetésekkel, már a hazaúton gondolkodtak a hallgatók.