280 helyett 81 ezermilliárd dollár landolt egy ügyfél bankszámláján Amerikában
Az ügyfél mindössze néhány órán át örülhetett.
Az ügyfél mindössze néhány órán át örülhetett.
Ennyivel emelték Jane Fraser tavalyi fizetését.
58 millió helyett 444 milliárd dollárnyi részvényt adtak volna el, a hiba még a tőzsdeindexet is megborította. Aztán szerencsére sikerült nagyjából időben közbelépni, még ha nem is elég gyorsan.
A cég részvényei több mint 1 százalékot estek a veszteségről és a létszámleépítésről szóló bejelentést követően.
A Citigroup elemzői szerint a Thomas Cook utazási iroda és légitársaság annyi adósságot termelt, hogy a vállalat összértéke már nullára esett.
Spekulációikkal befolyásolták a devizapiacot, egyeztették a kereskedelmi stratégiáikat.
Az amerikai pénzügyi hatóságok 10 év alatt, a pénzügyi válság kezdete óta 243 milliárd dollár bírságot szabtak ki bankokra. Az összeg nagyjából az éves magyar GDP kétszerese.
Hihetetlen, hogy az elmúlt bő évtizedben milyen értékké vált a technológia, ezt a folyamatot két nagyon egyszerű ábrával illusztrálták.
Milliárdos pénzbírság és bűncselekmény elismerése vár a világ legnagyobb bankjai közül ötre a devizapiac manipulálása miatt.
A magyarországi Citibank-fiókok, az internet és a mobilbank, a telefonos ügyfélszolgálat, az ATM-ek a továbbiakban is változatlanul, a rendes ügymenet szerint működnek, és a termékek értékesítését is tovább folytatják.
Szijjártó Péter augusztus végén – még külügyi államtitkárként – egy rendezvényen a Citibank magyarországi és régiós vezetői előtt még megköszönte, hogy a bizalom "immár harminc éve töretlen" Magyarország iránt. Kedden a Citigroup bejelentette: kivonul a magyar lakossági piacról is.
Az egy évvel korábbi 4,18 milliárd dollárról 181 millió dollárra csökkent az amerikai Citigroup nettó nyeresége 2014 második negyedévében.