Nem szánnak kormányzati funkciót a Budavári Palotának, múzeum lesz belőle
Az épület – amiben ma még a Magyar Nemzeti Galéria található – felújítása után szabadon látogatható lesz.
Az épület – amiben ma még a Magyar Nemzeti Galéria található – felújítása után szabadon látogatható lesz.
Miközben lassan elkészülnek a Várban a régi-új paloták, a kormány kétségbeesve próbál funkciót találni az épületeknek, egyik utcából a másikba költöztetve intézményeket.
A palotát az eredeti századfordulós terveket követve, de a XXI. század technológiai kihívásainak megfelelően építik újjá.
A mozgáskorlátozott utazók így csak tömegközlekedéssel érhetik el a Várat, az azonban nagyobb csoportokkal nehézkes.
A kandallók többsége kisebb sérülésekkel vészelte át a második világháború pusztításait.
Elkészült a részletes felmérés és megkezdődött a tervezés.
A Budavári Palota eredeti formájában helyreállított épületrészében, a déli összekötő szárnyban újraalkotott díszes szoba augusztus 20-án nyitja meg a kapuit a látogatók előtt, akik az első napokban ingyenesen nézhetik meg a helyiséget. Országszerte öt városban egyedi installációk is felhívják a figyelmet az újjászületett teremre - közölte a Várkapitányság.
A Várkapitányság győztest hirdetett a Budavári Palota déli nyaktagjának átépítésére kiírt beszerzésen.
Egyre rosszabbak az állapotok a könyvtárban, aggódnak az olvasók.
Le kell bontani a Budavári Palota egy részét, hogy újraépíthessék a Szent István-termet, s nem lesz ez másként akkor sem, ha a kormány, ígéretéhez híven, hozzákezd az egész palota rekonstrukciójához.
Az ATV a korona elhelyezéséről kérdezte Boross Pétert, aki szerint az Országház Kupolacsarnokában a Szent Korona nem kapja meg a neki járó tiszteletet.
L. Simon László, aki egykor a vár felújításának volt a felelőse, most visszatért a tett színhelyére , igaz csak fotózni.